Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Tegoroczne Roraty przeżywaliśmy pod hasłem "Franciszkowy plac budowy", bowiem w przygotowaniach do Bożego Narodzenia towarzyszył nam święty Franciszek z Asyżu. Wybór takiego patrona nie był przypadkowy - w tym roku przypada 800. rocznica powstania pierwszej szopki bożonarodzeniowej, przygotowanej przez Franciszka w Wigilię 1223 r. w  Greccio. Ale nie tylko o szopce była mowa - święty Franciszek przybliżał uczestnikom Rorat historię swojego nawrócenia, powstania Zakonu Braci Mniejszych, opowiadał o spotkaniu z wilkiem czy kazaniu do ptaków, a także otrzymaniu na górze Alwerni stygmatów. I młodsi, i starsi mogli dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z życia popularnego świętego.

W poświąteczny czwartek 28 grudnia czyli w święto Świętych Młodzianków tradycyjnie odbyło się podsumowanie Rorat. Po raz ostatni odwiedził nas święty Franciszek, który wręczył najwytrwalszym z młodych uczestników Rorat upominki, a nawet zgodził się zapozować z nimi do wspólnego zdjęcia.
Wszystkim dziękujemy za wspólne uczestnictwo w tych pięknych adwentowych Mszach i już dziś zapraszamy na przyszłoroczne Roraty.