Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA PARAFIALNE (16 czerwca 2024 r.)

 1. Trwa miesiąc czerwiec - czas nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa od niedzieli do piątku o godz. 17:30, a w sobotę o 16:30.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem uwielbienia i rozważaniem Słowa Bożego, przygotowana przez zespół "Wezwani do chwały", odbędzie się w jutro (w poniedziałek) o godzinie 19:30.
 3. Msza święta szkolna na zakończenie roku szkolno-katechetycznego, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, we wtorek o 17:00. 
 4. Zbiórka dla ministrantów i marianek w czwartek o godz. 16:00 w domu katechetycznym.
 5. Księża salezjanie z Zabrza zapraszają na "Wakacje z księdzem Bosko" - obóz sportowy w Sulejowie (piłka siatkowa) w terminie 1-11 lipca oraz obóz rekreacyjny w Istebnej w dniach 15-25 lipca. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 6. W niedzielę 7 lipca br. odbędzie się piesza parafialna pielgrzymka do Piekar Śląskich. Wyjście o 6:45 z naszego kościoła, a powrót i zakończenie pielgrzymki około 19:00 w naszym kościele. Wszystkich parafian, którym siły i zdrowie na to pozwalają, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Adam Jasiurkowski.
 7. Informujemy, że najbliższa seria nauk przedślubnych w naszej parafii odbędzie się w soboty 6 i 13 lipca br. o godz. 18:00 w domu katechetycznym. Narzeczeni, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w ciągu najbliższego roku, powinni wziąć w niej udział. Dodatkowo są zobligowani do udziału w trzech spotkaniach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego. Na spotkanie umawiają się indywidualnie, telefonicznie z doradcą. Numer telefonu do doradcy można otrzymać w kancelarii parafialnej.
 8. W sobotę 1 czerwca w ramach kiermaszu organizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Miechowice" Sekcja Charytatywna Rady Parafialnej jak co roku zorganizowała sprzedaż ciast. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoje wypieki, tym którzy je sprzedawali i kupowali. Dochód ze sprzedaży, który wyniósł 764 zł, zostanie przesłany na konto Caritasu w ramach akcji pomocy ofiarom wojny izraelsko-palestyńskiej.
 9. W piątek po wieczornej Mszy świętej sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o pomoc chętne panie i panów i bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc.
 10. Na stoliku pod chórem kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer "Gościa Niedzielnego" w cenie 10 zł oraz Informator Parafialny w cenie 50 groszy. 
 11. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary - także przelewami bankowymi - składamy serdeczne "Bóg zapłać".