Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA PARAFIALNE (26 listopada 2023 r.)

 1. Przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla. O 17:30 nieszpory niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.
 2. Msza święta szkolna we wtorek o 17:00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci, a szczególnie z klas trzecich.
 3. Zachęcamy chłopców w wieku od III klasy szkoły podstawowej do wstąpienia do grona ministrantów. Zbiórka  dla nich odbędzie się we wtorek o godz. 16:30 w kościele.
 4. W sobotę po Mszy świętej i porannym nabożeństwie w kościele spotkanie przynależących do róż różańcowych celem wymiany tajemnic różańcowych na 2024 r. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby tę grupę parafialną zasilić i podjąć modlitwę różańcową.
 5. Nie będzie odwiedzin chorych w najbliższą sobotę, ale dopiero w sobotę, 16 grudnia br. od 8:45. Chorych prosimy wcześniej zgłosić w zakrystii podając adres i kontaktowy nr telefonu.
 6. W przedsionku kościoła dziewczyny z grupy Dzieci Maryi sprzedają przygotowane przez siebie wieńce adwentowe. Cena wieńca adwentowego to 45 zł. Zapraszamy do zakupu i wsparcia grupy Dzieci Maryi.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i czas Adwentu, a w naszej parafii także odwiedziny kolędowe (w Adwencie tylko w soboty i niedziele). Kolęda na ul. Frenzla 128 odbędzie się 12 stycznia 2024 r., na Reptowskiej 22 i 24 – 15 stycznia, a na Nowej 94 – 16 stycznia. Wszystkie brakujące numery budynków zostały dopisane  do planu kolędy w gablotkach na placu kościelnym. Prośba do wszystkich parafian, aby na tablicy ogłoszeniowej w każdej klatce i bloku mieszkalnym umieścić informację z dokładnym terminem kolędy w danej klatce.
 8. Dzisiaj oraz we wszystkie niedziele adwentu w przedsionku kościoła po Mszach świętych można nabyć wigilijne świece Caritas (duże za 15 zł i małe za 7 zł), lampiony roratnie (za 30 zł) oraz opłatki świąteczne.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czwartek o 17:30.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po porannej Mszy świętej i o 17:30, a w sobotę po porannej Mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 11. Msza święta w intencji Rodzin Szensztackich w piątek o 18:00, w intencji Róż Różańcowych w sobotę o 8:00, a w intencji Róż Misyjnych w przyszłą niedzielę o 8:30.
 12. Jeszcze raz prosimy, aby intencje mszalne zamawiać osobiście w kancelarii parafialnej, gdzie otrzymuje się potwierdzenie zamówienia intencji, a nie robić tego przez telefon.
 13. Przypominamy też, że zgodnie z obowiązującym prawem, osoby pragnące otrzymać świadectwo chrztu, ślubu, kościelny akt zgonu i inne dokumenty kościelne muszą to uczynić osobiście potwierdzając swoją tożsamość w kancelarii parafialnej stosownym dowodem tożsamości. Dla dziecka taki dokument mają prawo odebrać tylko rodzice.
 14. Skarbona znajdująca za ławkami pod chórem to skrzynka intencji, w których będą się modlili starsi i chorzy naszej parafii. Wrzucone przez Was kartki z intencjami nadzwyczajni szafarze będą na bieżąco zanosić do osób, którym zanoszą Komunią Świętą. W ten sposób chorzy będą mieć swój szczególny udział w życiu naszej parafii. Prosimy, aby do skarbony nie wrzucać intencji mszalnych oraz ofiar.
 15. W piątek po wieczornej Mszy świętej sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o pomoc chętne panie i panów i bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc.
 16. Na stoliku pod chórem i w zakrystii jest do nabycia nowy numer "Gościa Niedzielnego" w cenie 10 zł oraz informator parafialny w cenie 50 groszy.
 17. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary, także te przelewami bankowymi, składamy serdeczne "Bóg zapłać".