Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Serdecznie zapraszamy starszych i młodszych na doroczną pieszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Wyjście z kościoła o godz. 6:45, powrót planowany jest ok. godz. 19:00.

Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcą dotrzeć do Piekar we własnym zakresie: pielgrzymi z Miechowic będą uczestniczyć we Mszy świętej o 10:30. Potem zaplanowana jest Droga Krzyżowa.

Ze względu na panującą epidemię obchody różańcowe z racji odpustu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędą się o godz. 14:15 na rajskim placu, zaś zakończą się nieszporami o godz. 15:00 w bazylice.
Pielgrzymkę poprowadzi ks. Adam Jasiurkowski.

Kochani Pielgrzymi! Prosimy, pamiętajcie o własnym bezpieczeństwie i bezpieczeństwie osób modlących się wraz z Wami. Ze względu na ogłoszony na terenie naszego kraju stan epidemii cały czas w mocy pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki/chusty w budynkach użyteczności publicznej, w tym kościołach. Modląc się na wolnym powietrzu nie musicie zasłaniać ust i nosa pod warunkiem zachowania rozsądnych odstępów od innych osób. Nie zapomnijcie więc oprócz modlitewnika, prowiantu i wody wziąć ze sobą do Piekar maseczek.

"Ciebie dziecięcym sercem błagamy bierz pod opiekę zbożny nasz lud!
Lepszej od Ciebie Matki nie mamy co by w błękity wiodła nas cnót".