Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA PARAFIALNE (1 grudnia 2019 r.)

 1. Od dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas adwentu. Roraty od poniedziałku do piątku o 17:00 (w adwencie nie będzie Mszy św. o 18.00). Zapraszamy na nie wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. Zachęcamy również, aby czas adwentu przeżyć w stanie łaski uświęcającej, by spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami. Dzisiaj o 17:30 nieszpory adwentowe.
 2. Od dziś rozpoczynamy też odwiedziny kolędowe na ulicy Nowej. Początek kolędy o 15:00. Prosimy, aby rodzina przyjmująca kolędę stół nakryła obrusem i ustawiła na nim krzyż  i świece. W gablocie na placu kościelnym i na stronie internetowej parafii jest umieszczony uzupełniony plan kolędy. Prosimy o zapoznanie się z nim. Z racji kolędy można złożyć ofiarę na rzecz parafii.
 3. Msza święta w intencji wszystkich górników naszej parafii i ich rodzin oraz zarządu i pracowników zakładów górniczych BZUG i BEPRINŻ, a także za zmarłych górników z racji Barbórki w środę o 9:00. Górników i ich rodziny serdeczne na tę Mszę Św. zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To także święto patronalne Dzieci Maryi. Marianki oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00 z przyjęciem medalików, a po niej na poczęstunek do salek.
 5. Msza święta w intencji chorych dzieci naszej parafii we wtorek o 17:00, a w intencji róż różańcowych w sobotę o 8:00. Po niej i po nabożeństwie maryjnym w kościele wymiana tajemnic różańcowych na rok 2020. Zachęcamy też nowe osoby do włączenia się do tej modlitwy.
 6. W piątek po porannej i wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca.
 7. Msza święta w intencji rodzin szensztackich w piątek o 17:00, a po niej spotkanie opłatkowe w dużej salce domu katechetycznego.
 8. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, które pomagają w sprzątaniu kościoła. Prośba o dalszą pomoc w piątek o 18:30.
 9. W czwartek po roratach nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę, 14 grudnia od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii do czwartku 12 grudnia.
 11. W przedsionku kościoła po Mszach świętych można kupić opłatki świąteczne, świąteczne świece Caritas oraz lampiony roratnie.
 12. Dzieci Maryi w przedsionku kościoła sprzedają też wieńce adwentowe, osoby zainteresowane kupnem serdecznie zapraszamy.
 13. Do skarbony przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać ofiary na rzecz Fundacji Dzieci Etiopii BARKOT, gdzie działa nasza parafianka misjonarka Magdalena Soboka.
 14. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł za sztukę.
 15. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary, także te przelewami bankowymi, składamy serdeczne "Bóg zapłać".