Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (25 października 2020 r.)

1. Dzisiaj oraz od poniedziałku do piątku codziennie o 17:15 nabożeństwa różańcowe, a w sobotę o 16:15. Serdecznie na nie zapraszamy.

2. W dalszym ciągu są zawieszone katechezy przygotowujące do I spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania przy parafii, a także wszystkie spotkania grup parafialnych.

3. Informujemy, że ze względu na gwałtownie rozwijającą się epidemię kancelaria parafialna będzie działała w systemie zdalnym. Intencje mszalne prosimy zamawiać wyłącznie telefonicznie. Wszelkie dokumenty kościelne także prosimy zamawiać drogą telefoniczną podając swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dokument będzie można odebrać przed kancelarią parafialną w dniach jej dyżurów, a więc w poniedziałek, wtorek czwartek, piątek o godz. 17:00 lub 18:35 oraz we wtorek i czwartek o 10:00.

4. Sprawy pogrzebowe załatwiamy następująco:
- najpierw telefonicznie kontaktujemy się z parafią i ustalamy termin i godzinę spotkania w kancelarii.
- na spotkanie w kancelarii przychodzi tylko jedna osoba z aktem zgonu
- prosimy, aby termin pogrzebu najpierw ustalać z parafią, a dopiero później z zakładem pogrzebowym.

5. Informujemy, że w obecnej sytuacji epidemicznej w kościele może przebywać  1 osoba na 7 m2. Wobec powyższego bardzo prosimy o zajmowanie w ławkach miejsc oznaczonych białymi karteczkami w celu zachowania niezbędnego dystansu. Prosimy też o zasłanianie ust i nosa kiedy przebywamy w kościele czy kaplicy adoracji.

6. Wszystkie osoby przebywające w izolacji, na kwarantannie, czy z objawami jakiejkolwiek infekcji prosimy, aby uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii za pośrednictwem telewizji, internetu lub radia. Nadal obowiązuje dyspensa ks. Biskupa zwalniająca z udziału we Mszy św. niedzielnej z tytułu epidemii. 

7. Do Komunii świętej przystępujemy w następujący sposób:
    - najpierw osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a następnie te, które pragną przyjąć do ust i zawsze wg wskazań kapłana.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych jest niedzielny. Ze względu na panującą epidemię nie będzie wspólnego dla obu miechowickich parafii nabożeństwa za zmarłych w kościele Krzyża Świętego ani procesji na cmentarzu. O 17:00 w naszym kościele różaniec i nabożeństwo za zmarłych z wypominkami.

9. Wypominki za zmarłych można składać w kopercie przez cały tydzień do koszyczków wystawionych za ławkami przed i po porannej i wieczornej Mszy świętej. Prosimy na kopercie napisać „wypominki”.  Nie przyjmujemy wypominków w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Różaniec za zmarłych będzie odmawiany w naszym kościele od 1 do 15 listopada o 17:15, a w soboty o 16:15. Przed rozpoczęciem różańca będą odczytywane wypominki.

11. Pod chórem na stoliku jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy go waszej uwadze.

12. Bardzo serdeczne "Bóg zapłać" za przekazywane przez was ofiary - czy to za intencje mszalne, czy na potrzeby parafii, zarówno te wrzucane na tacę i skarbony pod chórem, jak i przekazywane przelewami bankowymi. Prosimy, aby w tytule przelewu zaznaczyć: „ofiara za intencję mszalną”, a jeżeli jest to ofiara na rzecz parafii, to także w tytule przelewu wpisać „na potrzeby parafii”; nie pisać "na cele kultu religijnego".