Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (2 sierpnia 2020 r.)

1. Dzisiaj o 17:30 nieszpory niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

2. Godzina Święta w czwartek od 17:00 do 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czwartek o 17:30, a w piątek o 8:30 i 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca.

3. Msza Święta w intencji kręgów rodzin szensztackich w piątek o 18:00.

4. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego.

5. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw w kościele oraz przyjmowania sakramentu pokuty.

Prosimy także, aby do Komunii świętej najpierw przystępowały osoby, które przyjmują Komunię świętą na rękę, a dopiero po nich te, które chcą przyjąć Eucharystię do ust. Wiernym, którzy przyjmują Komunię świętą na rękę przypominamy, że idąc do Komunii świętej kładziemy lewą dłoń na prawą (tworząc jakby tron w kształcie krzyża dla Pana Jezusa) i otrzymawszy Komunię świętą palcami prawej ręki, od razu przy księdzu, włożyły ją sobie do ust. 

6. Zapraszamy do wzięcia udziału w Gliwickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ta ma formę sztafety. Nasza grupa bytomska będzie miała do przejścia odcinek z Boronowa do Konopisk w sobotę, 22.08.2020 r. Zapisać się można nie w kancelarii parafialnej, a tylko osobiście w zakrystii, wypełniając stosowny formularz (nie przez telefon) i uiszczając opłatę w wysokości 20 zł.

7. Proszono, aby podać do wiadomości, że w dniach 18-20 września br. odbędzie się IV Światowy Zjazd Bytomian.

8. Pod chórem na stoliku jest do nabycia nowy numer "Gościa Niedzielnego" w cenie 6 zł. Polecamy go Waszej uwadze.

9. Bardzo serdeczne "Bóg zapłać" za przekazywane przez Was ofiary czy to za intencje mszalne, czy na potrzeby parafii - zarówno te wrzucane do koszyczka i skarbony pod chórem, jak i przekazywane przelewami bankowymi.