Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (2 października 2022 r.)

 1. Przeżywamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy na różańcu. Serdecznie wszystkich Was do niej zapraszamy. W niedziele oraz od poniedziałku do piątku różaniec o 17:15, a w soboty o 16:15. Do modlitwy różańcowej pragniemy włączyć także nasze dzieci, dlatego zapraszamy je do kościoła w każdy wtorek października o 17:15. W tym dniu dzieci, szczególnie z klas trzecich będą jej przewodniczyły.
 2. W środę 5 października o godz. 18:45 odbędzie się  spotkanie grupy Dzielenia Słowem, na które zapraszamy wszystkich chętnych.
 3. W czwartek Msza święta młodzieżowa o 19:00. W sposób szczególny zapraszamy na nią osoby z pierwszych klas szkół średnich, które chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na Mszy świętej będą one składać deklaracje o chęci przystąpienia do tego sakramentu, które otrzymały na spotkaniu.
 4. W czwartek o 8:00 Msza święta o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada:
      - we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
      - w środę wspomnienie świętej siostry Faustyny
      - w piątek wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej
 6. W tym tygodniu przeżywamy także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po porannej Mszy świętej.
 7. Msza św. w intencji kręgów rodzin szensztackich i wszystkich rodzin naszej parafii w piątek o 18:00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 22. Dzień Papieski. W tym dniu przed kościołem zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. Zachęcamy do korzystania z informatorów parafialnych zawierających ogłoszenia parafialne, intencje mszalne, godziny urzędowania kancelarii parafialnej i numer telefonu parafii. Informatory leżą na stoliku pod chórem. Ich koszt to 50 groszy, które wrzucamy do opisanej skarbonki.
 10. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele jest codziennie rano kwadrans przed Mszą świętą, wieczorem od 17:30 do 17:55, dodatkowo w soboty od 16:00 do 17:00, a w niedziele kwadrans przed każdą Mszą świętą. Prosimy, aby z sakramentu pokuty skorzystać wcześniej, a nie na ostatnią chwilę.
 11. Skarbona znajdująca za ławkami pod chórem to skrzynka intencji, w których będą się modlili starsi i chorzy naszej parafii. Wrzucone przez Was kartki z intencjami nadzwyczajni szafarze będą na bieżąco zanosić do osób, którym zanoszą Komunią Świętą. W ten sposób chorzy będą mieć swój szczególny udział w życiu naszej parafii. Prosimy, aby do skarbony nie wrzucać intencji mszalnych oraz ofiar.
 12. W sobotę o 8:00 wyjazd na pielgrzymkę róż różańcowych do sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Można się jeszcze zapisać w zakrystii wraz z wpłatą 35 zł. 
 13. Serdeczne "Bóg zapłać" parafianom, którzy pomagają w sprzątaniu kościoła. Prośba o dalszą pomoc w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 14. W zakrystii i na stoliku pod chórem jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" w cenie 8 zł.
 15. Taca dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii, dzisiejsza zbiórka przed kościołem na Caritas. Za złożone ofiary, także te przelewami bankowymi, składamy serdeczne "Bóg zapłać".