Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

OGŁOSZENIA PARAFIALNE (22 listopada 2015 r.)

 1. Dzisiaj o 17.30 nieszpory niedzielne, na które serdecznie zapraszamy. 
 2. Adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek od 18.30 do 20.00, w środę od 17.30 do 18.00 i w sobotę od 16.00 do 17.00 z równoczesną okazją do spowiedzi św.
 3. Dzieci klas trzecich mają swoje spotkanie w kościele we wtorek o 16.00, a dzieci z pozostałych klas szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną we wtorek o 17.00.
 4. Spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o 18.45 w salkach katechetycznych.
 5. Od dziś przez wszystkie niedziele adwentu w przedsionku kościoła można będzie nabyć opłatki świąteczne i kalendarz parafialny na 2016 rok.
 6. Do kosza przy ołtarzu Najśw. Serca P. Jezusa do 6 grudnia br. można składać produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, konserwy mięsne i rybne oraz środki czystości dla naszych rodaków na Ukrainie.
 7. Studentów i młodzież pracującą zapraszamy w Adwencie na spotkania formacyjne w poniedziałki o 20.00 w salkach. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 30 listopada.
 8. Marianki i ich rodzice zapraszają w przyszłą niedzielę na kiermasz adwentowy, w czasie którego będzie można zakupić: wieńce adwentowe, ozdoby choinkowe, książki, filmy religijne nadające się na prezenty świąteczne. Do kupienia będą także świece Caritas w cenie 5 i 12 zł. 
 9. Chrzty i roczki w przyszłą niedzielę o 16.00, a nauka przedchrzcielna w piątek o 19.00 w domu katechetycznym.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu.
 11. Odwiedziny kolędowe w tym roku będą miały miejsce na ulicach Nowej, Reptowskiej, Stolarzowickiej, Frenzla i w tzw. Starej części Parafii. Rozpoczną się od przyszłej niedzieli, tzn. od pierwszej niedzieli adwentu. W tym roku początek kolędy na ul. Nowej. W gablotach i na stronie internetowej parafii jest już umieszczony plan kolędy. Prosimy o zapoznanie się z nim. Z racji kolędy można złożyć ofiarę na rzecz parafii. 
 12. Zwyczajowo także ministrantów można obdarować wrzucając im ofiarę do skarbony. Ofiary te są przeznaczone na funkcjonowanie grupy ministranckiej.
 13. Katolicka Poradnia Małżeńska czynna w środę o 18.00.
 14. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w czwartek po wieczornej Mszy św., a koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. 
 15. Informujemy, że od nowego roku kalendarzowego (od stycznia 2016 r.) w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.00.
 16. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Promyk Jutrzenki” dla dzieci.
 17. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.