Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (19 październik 2014 r.)

 1. Trwa miesiąc październik – czas modlitwy na różańcu. Dzisiaj i od poniedziałku do piątku różaniec o 17.30., a w sobotę o 16.30.
 2. Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 3. Wszystkie dzieci zamiast na Mszę św. szkolną, zapraszamy na różaniec we wtorek o 17.30. Od 17.00 do 17.30 okazja do spowiedzi św. dla nich.
 4. Msza św. w intencji Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00, a w intencji pielgrzymów      do Częstochowy i Leśniowa w przyszłą niedzielę o 10.00.
 5. Koncert z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic” we wtorek o 19.00 w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od 16.00 do 16.30.
 7. Katolicka Poradnia Małżeńska czynna w środę o 18.00.
 8. W poniedziałki i środy nie ma okazji do sakramentu pokuty podczas wieczornej Mszy św.
 9. Jak co roku sekcja charytatywna PRD organizuje zbiórkę żywności i środków czystości dla potrzebujących naszych parafian. Można to składać do kosza przy ołtarzu Serca P. Jezusa. Można też złożyć do skarbony tam stojącej ofiary pieniężne na ten cel. Zbiórka będzie trwała przez cały miesiąc październik. Wszystkim ofiarodawcom mówimy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w salkach katechetycznych.
 11. Próba scholi w najbliższą sobotę o 9.30 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.
 12. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 do salki katechetycznej.
 13. Marianki zapraszamy na spotkanie w sobotę o 10.00 do salki katechetycznej.
 14. Chrzty i roczki w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. O 16.00, a nauka przedchrzcielna w piątek o 19.00 w domu katechetycznym.
 15. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich w sprawie strojów komunijnych w przyszły wtorek o 18.45 w kościele.
 16. W zakrystii można składać wypominki do modlitwy za zmarłych na Dzień Zaduszny i cały okres modlitwy za zmarłych. Kartki do wypominków są wyłożone na stoliku pod chórem kościoła.
 17. Wszystkich uczestniczących w tym roku we wspólnym bieganiu i chodzeniu z kijkami nordic-walking pod opieką naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 15.00 do salki katechetycznej.
 18. Bal Wszystkich Świętych to propozycja dla wszystkich dzieci naszej parafii. By uczestniczyć w balu każdy chętny przebiera się za wybranego przez siebie świętego. Bal odbędzie się w przyszły czwartek, 30.10. br. od 15.30 do 17.30 w salkach katechetycznych. Zakończy się wspólnym różańcem w kościele.
 19. W naszej parafii rusza punkt przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize, które odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia w Pradze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w sobotę o 18.30 do salki. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 20. Jest znów otwarty przedsionek naszego kościoła w ciągu dnia gdzie można się pomodlić nawiedzając Najświętszy Sakrament. Prosimy jednak o zainteresowanie się bezpieczeństwem naszej świątyni.
 21. W zakrystii są do nabycia „Gość Niedzielny” oraz kalendarze ze św. papieżem Janem Pawłem II na rok 2015 w cenie 5 zł.
 22. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a z przyszłej niedzieli na diecezję i seminarium duchowne, a zbiórka przed kościołem w przyszłą niedzielę na dożywianie dzieci z uboższych rodzin naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

ks. Henryk Oleś - proboszcz