Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 października 2017 r.)

 

  1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dzisiaj i od poniedziałku do piątku o 17.15, a w sobotę o 16.15. Serdecznie na nie zapraszamy.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych w ramach rekolekcji przed Jubileuszem stulecia naszego kościoła.
  3. W każdy wtorek zapraszamy również wszystkie dzieci wraz z rodzicami na różaniec o 17.15. Dzieci będą tej modlitwie przewodniczyły.
  4. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek rekolekcje parafialne przed jubileuszem 100-lecia naszego kościoła. Rekolekcje będzie głosił ks. prałat Grzegorz Kadziach. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w ich przeżycie.
  5. Próba generalna dla wszystkich zaangażowanych w liturgię Mszy św. jubileuszowej: ministrantów, lektorów, marianek, niosących sztandary, pełniących jakiekolwiek funkcje  w uroczystej liturgii niedzielnej w sobotę o 18.00. Obecność obowiązkowa.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywamy wielki Jubileusz stulecia konsekracji naszego kościoła. Uroczysta Msza Św. dziękczynna połączona z konsekracją ołtarza posoborowego o 11.30. Serdecznie na nią zapraszamy. Będzie jej przewodniczył ks. bp Ordynariusz Jan Kopiec. Nieco zmieniony będzie układ nabożeństw w przyszłą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 13.00. Różaniec odmówimy o 16.00, a o 17.00 jubileuszowy koncert w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”, na który serdecznie zapraszamy całą parafię.
  7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim paniom, które pomagają w sprzątaniu kościoła. Prośba o dalszą pomoc. Tym razem sprzątanie kościoła ze względu na rekolekcje w sobotę od 8.00 rano. 
  8. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł za sztukę, a w przedsionku kościoła jest do nabycia książka o historii naszego kościoła i parafii.
  9. Tace dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii, a dzisiejsza zbiórka przed kościołem na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Za złożone ofiary, także przelewami bankowymi, składamy serdeczne Bóg zapłać.