Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA PARAFIALNE (5 kwietnia 2020 r.)

1. Przypominamy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemii dekretem Biskupa Gliwickiego zostają odwołane do dnia 11 kwietnia 2020 r. wszystkie Msze święte i nabożeństwa z udziałem wiernych. O tym, jak będzie wyglądała sytuacja w następnych dniach będziemy informowali gdy tylko otrzymamy stosowne wytyczne.

2. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszy świętej transmitowanej w Niedzielę Palmową i w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10:00 z naszej kaplicy adoracji drogą internetową za pośrednictwem naszego parafialnego kanału YouTube lub też do udziału w którejś z Mszy świętych telewizyjnych lub radiowych.

3. Kościół parafialny będzie otwarty do prywatnej modlitwy od poniedziałku do środy od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00, a w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 17:00.

4. W Wielkim Tygodniu  z naszej kaplicy adoracji będą transmitowane drogą internetową następujące nabożeństwa :
  • Wielki Czwartek - Msza święta Wieczerzy Pańskiej o 18:00 i o 20:30 różaniec
  • Wielki Piątek – od 12:00 do 15:00 Droga Krzyżowa z adoracją Najświętszego Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00; o 18:00 Liturgia Męki Pańskiej; o 20:30 różaniec
  • Wielka Sobota – o 15:00 Koronka; o 17:00 różaniec; o 19:00 Liturgia Wigilii Paschalnej
5. Ze względu na epidemię nie będzie spowiedzi przedświątecznej. Równocześnie przypominamy, że ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego czyli podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania i wyznania grzechów gdy tylko będzie to możliwe. Więcej o żalu doskonałym można znaleźć tutaj.

6. W Wielką Sobotę nie będzie sprawowany obrzęd błogosławienia pokarmów. Zachęcamy, aby przed wielkanocnym posiłkiem ojciec lub matka w rodzinie sami pobłogosławili przygotowane potrawy. Tekst modlitwy błogosławieństwa został umieszczony na stronie internetowej parafii [znajduje się w załączniku do ogłoszeń] i jest wywieszony w gablotach parafialnych.

7. Tak jak dotąd codziennie - z wyjątkiem Wielkiej Soboty - o 20:30 biciem dzwonów zapraszamy wszystkich parafian do rodzinnej modlitwy różańcowej (nie gromadzimy się w kościele) w intencji powstrzymania epidemii.

8. Wszystkie zamówione intencje mszalne są przez nas księży odprawiane na bieżąco, codziennie o 8:00 rano bez udziału wiernych.

9. Z tyłu kościoła na stoliku są wystawione paschaliki wielkanocne w cenie 2,50 zł. Przychodząc do kościoła na modlitwę można je tam nabyć.

10. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z bliźnimi. Widzimy, że przypadków zachorowań przybywa. Zatem roztropnie pomagajmy sobie, ale z drugiej strony unikajmy wszelkich niepotrzebnych kontaktów i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

11. Bardzo serdeczne "Bóg zapłać" za przekazywane przez Was ofiary - czy to za intencje mszalne, czy na potrzeby parafii przelewami bankowymi. 

załączniki: rozmiar pliku
blogoslawienstwo_stolu_przed_uroczystym_posilkiem_w_niedziele_zmar.pdf343 kB
plan_transmisji_obchodow_triduum_paschalnego_2020_r.pdf280 kB