Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA PARAFIALNE (4 czerwca 2023 r.)

 1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej O 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa te będą odprawiane od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej, w sobotę o 16:30, a w niedzielę o 17:30.
 2. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Miechowicach serdecznie zaprasza wszystkich na piknik szkolny, który odbędzie się w poniedziałek, tj. 05 czerwca br. w godzinach od 16:30 do 20:00. Więcej informacji na plakatach w gablotach.
 3. Msza święta szkolna we wtorek o 17:00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci.
 4. W środę od 16:30 do 18:00 okazja do spowiedzi świętej przed odpustem z równoczesną  okazją do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, która dla nas jest dniem odpustu. W tym dniu pójdziemy w procesji z Chrystusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii, wyznając wiarę w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Zadbajmy o godny, religijny i pełen zaangażowania udział w procesji poprzez śpiew, modlitwę, skupienie i udekorowanie okien naszych mieszkań. Trasa procesji będzie wiodła z kościoła do ołtarzy przy ulicy Felińskiego 25, 53, 13 i do ołtarza przy domu katechetycznym. Prosimy, aby zaangażować się i pomóc w przygotowaniu ołtarzy. Apelujemy, aby w trakcie procesji nie łamać gałązek przy ołtarzach. Na summę o 8:30 i procesję zapraszamy służbę liturgiczną, marianki, Żeński Zespół Wokalny, mężczyzn do niesienia baldachimu i dziewczynki do sypania kwiatów. Procesja rozpocznie się bezpośrednio po summie odpustowej o 8:30. Po południu zaś o 15:00 uroczyste nieszpory, na które również wszystkich zapraszamy. Porządek Mszy świętych w Boże Ciało jest następujący: w środę o 18:00, a w czwartek o 7:00, 8:30 (Summa), 11:30, 13:00, 15:00 (nieszpory) i 18:00. Kazania odpustowe będzie nam głosił ks. dr Jerzy Dzierżanowski. W ramach oktawy Bożego Ciała nabożeństwa eucharystyczne z procesją wokół kościoła.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę na Torunia i Lichenia w sobotę o 5:30. Prośba, aby pielgrzymi zabrali ze sobą różaniec i parafialny śpiewnik pielgrzymkowy.
 7. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Festiwalu Życia, który odbędzie się w dniach od 3 do 9 lipca w Kokotku. Zapisy i więcej informacji u ks. Adama.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na Rekolekcje oazowe:
  dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej na Oazę Dzieci Bożych - w terminie 10-24.07.2023 r. w Turzy Śląskiej, klasy 6–7 szkoły podstawowej na Oazę Nowej Drogi w terminie 14-30.07.2023 w Ochotnicy Górnej, a młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej i  z szkół średnich na Oazę Nowego Życia w terminie 14-30.07.2023  w Ochotnicy Górnej. Więcej informacji tutaj.
 9. Skarbona znajdująca za ławkami pod chórem to skrzynka intencji, w których będą się modlili starsi i chorzy naszej parafii. Wrzucone przez Was kartki z intencjami nadzwyczajni szafarze będą na bieżąco zanosić do osób, którym zanoszą Komunią Świętą. W ten sposób chorzy będą mieć swój szczególny udział w życiu naszej parafii. Prosimy, aby do skarbony nie wrzucać intencji mszalnych oraz ofiar.
 10. W piątek po wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o pomoc chętne panie i panów i bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc.
 11. Na stoliku pod chórem jest do nabycia nowy numer "Gościa Niedzielnego" w cenie 10 zł oraz Informator Parafialny w cenie 50 groszy.
 12. Tace dzisiejsza, z Bożego Ciała i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary, także te przelewami bankowymi, składamy serdeczne "Bóg zapłać".