Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (11 kwietnia 2021 r.)

  1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o 15:00. Zapraszamy na nie wszystkich należących do grupy modlitewnej GROM, a także wszystkich, którzy chcieliby do niej dołączyć. Kto nie może przybyć do kościoła zachęcamy, aby poprzez transmisję online dołączył do GROMu. Po nabożeństwie spotkanie członków grupy modlitewnej GROM. 
  2. We wtorek w kościele o 18:40 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich ze Szk. Podst. Nr 26.
  3. Katolicka Poradnia Małżeńska czynna w środę o 18:00.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Koronką w czwartek o 17:30.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy 1 i 2 w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w kościele.
  6. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku w przedsionku kościoła po porannej Mszy święte, a także we wtorek i w czwartek od 17:30 do 18:00 w przedsionku kościoła można przekazać Pani księgowej deklaracje podatkowe za lata 2019 i 2020 celem dokonania na rzecz parafii 1% odpisu podatkowego. Pani księgowa robi to bezpłatnie drogą elektroniczną.
  7. W przyszłą niedzielę dodatkowe dwie Msze święte o 6:00 i 17:00.
  8. W piątek po wieczornej Mszy Świętej sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o pomoc chętne panie i panów i bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc.
  9. W przedsionku kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
  10. Przypominamy, że ze względu na epidemię nadal można korzystać z dyspensy zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Bardzo prosimy, aby przebywając w kościele rygorystycznie przestrzegać zasady zasłaniania ust i nosa maseczką. Starajmy się zachować dystans. Osoby mające jakiekolwiek objawy infekcji czy uzasadnione obawy zdrowotne, prosimy, aby nie przychodziły do kościoła, ale uczestniczyły w Mszach świętych za pośrednictwem telewizji lub internetu. Transmisje nabożeństw z naszego kościoła są dostępne poprzez naszą parafialną stronę internetową www.bcmiechowice.pl na kanale YouTube. W kościele przebywamy na własną odpowiedzialność. Prosimy także, aby do Komunii świętej podchodziły najpierw osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a w drugiej kolejności te, które Komunię świętą przyjmują do ust. Jeżeli przyjmujemy Komunię świętą na rękę to przyjmujemy ją na lewą dłoń i bezpośrednio po Jej otrzymaniu palcami prawej ręki wkładamy sobie do ust. Na chwilę przed przyjęciem Komunii świętej ściągamy maseczkę.  
  11. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii, a dzisiejsza zbiórka przed kościołem na Caritas. Za złożone ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać".