Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 grudnia 2016 r.)

 1. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy na nie wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej można wzorem ubiegłego roku składać słodycze na nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach. Zachęcamy również, aby czas adwentu przeżyć w stanie łaski uświęcającej, by spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami. Dzisiaj o 17.30 nieszpory adwentowe, na które serdecznie zapraszamy.
 2. Trwają odwiedziny kolędowe na ul. Felińskiego. Początek kolędy o godz. 15.00. Prosimy, aby rodzina przyjmująca kolędę stół nakryła obrusem i ustawiła na nim krzyż i świece. W gablocie na placu kościelnym i na stronie internetowej parafii jest już umieszczony plan kolędy. Prosimy o zapoznanie się z nim. Z racji kolędy można złożyć ofiarę na rzecz parafii. 
 3. Zwyczajowo także ministrantów można obdarować wrzucając im ofiarę do skarbony. Ofiary te są przeznaczone na funkcjonowanie grupy ministranckiej.
 4. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza i ich rodzin. Po Mszy Św. zapraszamy ministrantów, lektorów i ich rodziców do salki katechetycznej na spotkanie. 
 5. Spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w salkach.
 6. Spotkanie biblijnej grupy Słowa Życia w środę o 18.45 w salkach.
 7. W tym tygodniu spotkania dla bierzmowańców z klas III gimnazjum w poniedziałek i wtorek. Spotkanie z godz. 17.00 ze względu na roraty będzie przeniesione na 18.00.
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu kościoła i gorąco prosimy o dalszą pomoc w czyszczeniu kościoła przed niedzielą, w piątek o 18.30.
 9. Przedświąteczne odwiedziny chorych w przyszłą sobotę, 10 grudnia od godz. 8.30. Chorych wcześniej zgłaszamy w zakrystii do czwartku - 8 grudnia.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich w sprawie strojów komunijnych w poniedziałek, 5 grudnia o 18.15 w kościele.
 11. Wszystkich chętnych do spiewania w czasie liturgii Bożego Narodzenia zapraszamy na próbę zespołu wokalnego w najbliższą środę o 18.35 do salki parafialnej.
 12. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. To także święto patronalne marianek. Marianki oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00 z przyjęciem medalików, a po niej na poczęstunek do salek. Ciasto można przynosić od 15.00 do salek. Obowiązkowa próba dla marianek w środę po roratach i w czwartek od 15.15 w kościele. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w czwartek wyjątkowo o 17.30. W czwartek nie ma rorat.
 13. Ze względu na święto marianek nie będzie adwentowego spotkania dla dorosłych w czwartek o 20.00.
 14. Nauka przedchrzcielna w piątek 9.12 o godz.19.00 w salkach, chrzty i roczki, 26.12 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 13.00.
 15. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek, 15.12.br. o 18.30 w domu katechetycznym. Prosimy o niezawodną obecność.
 16. Przypominamy , że Sekcja Charytatywna PRD w tym roku zamiast tradycyjnej choinki z prezentami dla uboższych rodzin naszej Parafii bardzo prosi o wsparcie akcji „Rodzina  Rodzinie”. W ramach tej ogólnopolskiej akcji nasza parafia objęła pomocą finansową syryjską rodzinę z trójką dzieci mieszkającą w oblężonym ALEPPO. Zobowiązaliśmy się wpłacać na konto Caritas Polska po 540 zł przez 6 miesięcy celem zapewnienia podstawowych potrzeb tej rodziny.
 17. Po Mszy Św. w przedsionku kościoła można nabyć opłatki świąteczne, świece Caritas 5zł i 12zł,  Kopalnioki Miechowickie z obrazkiem św. Barbary, książkę o ocalonych cudownie górnikach w kopalni w Chile.
 18. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Promyk Jutrzenki” dla dzieci, a także kalendarze na 2017 r.
 19. Bóg zapłać za wszelkie ofiary wsparcia remontu naszego kościoła składane w kancelarii parafialnej, na tacę, do skarbony obok figury św. Antoniego lub przelewem bankowym. Dzisiaj przed kościołem po Mszach Św. zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie.