Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (17 października 2021 r.)

 1. Dzisiaj przeżywamy 104 rocznicę konsekracji naszego kościoła, tzw. KIERMASZ. Dziękujmy Panu Bogu za dar naszej świątyni.
 2. Przeżywamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy na różańcu. Serdecznie Was wszystkich do niej zapraszamy. W niedziele różaniec o 17:15, w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 17:00, od wtorku do piątku również o 17:15, a w sobotę o 16:15. Do modlitwy różańcowej pragniemy włączyć także nasze dzieci, dlatego zapraszamy je do kościoła w każdy wtorek października o 17:15. W tym dniu dzieci, szczególnie dzieci klas trzecich, będą przewodniczyły tej modlitwie.
 3. W poniedziałek przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty patrona pracowników Służby Zdrowia.
 4. W środę o 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem uwielbienia, a o 18:45 zapraszamy na przećwiczenie pieśni.
 5. Spotkania do bierzmowania:
  - I rok przygotowania (klasy 1 ponadpodstawowe):
         grupa 1 - 20.10.2021 r. (środa) 19:00 w domu katechetycznym
         grupa 2 – 26.10.2021 r.  (wtorek) 19:00 w kościele
  - II rok przygotowania (klasy 2 ponadpodstawowe):
         grupy 4,5,6 – 21.10.2021 r. (czwartek) 19:00 w kościele.
 6. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów do grona ministrantów w sobotę o godz. 9:00 w domu katechetycznym.
 7. Zbiórka Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10:00 w domu katechetycznym. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy także dziewczyny od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż, które chciałyby zostać Mariankami.
 8. Z racji przeżywanego Roku świętego Józefa w sobotę, 30 października br., odbędzie się pielgrzymka do kościoła jubileuszowego czyli św. Rodziny na Bobrku. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 11:00, a zakończenie około 13:00. W programie nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz Msza święta, która zakończy nasze pielgrzymowanie. Można na Bobrek dojechać indywidualnie lub wspólnie autokarem z naszej parafii. Koszt przejazdu tam i z powrotem to 10 zł od osoby. Zapisy jeszcze w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej do soboty włącznie.
 9. Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu Stolarzowicach wspiera zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Miechowicach oraz dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci ,,Betlejem”. Zbierane są: środki czystości, chemia gospodarcza, przybory szkolne oraz słodycze. Dary można przynosić do jednostki OSP Stolarzowice. Jeśli ktoś nie ma możliwości przyniesienia darów, to strażacy przyjadą odebrać je osobiście. Zbiórka trwa do 13.11. Numer kontaktowy, adres jednostki oraz więcej informacji znajduje się na plakatach, w gablocie parafialnej.
 10. Bardzo prosimy, aby przebywając w kościele czy przystępując do sakramentu pokuty mieć założoną maseczkę. Prosimy także, aby do Komunii świętej podchodziły najpierw osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a w drugiej kolejności te, które Komunię świętą przyjmują do ust. Jeżeli przyjmujemy Komunię świętą na rękę to przyjmujemy ją na lewą dłoń i bezpośrednio po Jej otrzymaniu palcami prawej ręki wkładamy sobie do ust. Na chwilę przed przyjęciem Komunii świętej ściągamy maseczkę. 
 11. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy świętej. Bardzo prosimy o pomoc chętne panie i panów i bardzo dziękujemy za dotychczasową ofiarną pracę.
 12. Na stoliku pod chórem kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
 13. Taca dzisiejsza jest  przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a z przyszłej niedzieli z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego na misje. Za złożone ofiary, także te przelewami bankowymi, składamy serdeczne "Bóg zapłać".