Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 maja 2016 r.)

 1. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbędą się: dzisiaj o 17:30, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy; szczególnie tych, którzy nie byli jeszcze ani razu.
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane będą: od środy do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę o 16:30.
 3. Do czwartku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne odbędą się w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a w szczególności dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy zioła i wianki.
 4. We wtorek o 17:00 Msza św. szkolna. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek od 17:00 do 18:00 Godzina Święta, a po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa czerwcowego i procesji eucharystycznej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Po porannej i wieczornej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ, a o 19:30 Msza św. młodzieżowa w intencjach Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy.
 8. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a od 8:30 odwiedziny chorych. Chorych do czwartku zgłaszamy w zakrystii.
 9. Dziewczynki chcące dołączyć do grona marianek zapraszamy w sobotę o 10:00 do salek, a dzisiaj po Mszy św. ks. Marcin zaprasza na krótkie spotkanie do zakrystii rodziców marianek.
 10. Msze św. w intencjach: Rodzin Szensztackich i wszystkich rodzin naszej parafii oraz Ojczyzny i uczestników Targów Książki w Bytomiu - w piątek o 18:00; Róż Różańcowych - w sobotę o 7:30 i Róż Misyjnych oraz misjonarzy i misjonarek w przyszłą niedzielę o 8:30.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 19:00 do 20:00, w środę od 17:30 do 18:00, w czwartek od 17:00 do 18:00  i w sobotę od 16:00 do 16:30.
 12. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej na Lednicę odbędzie się we wtorek 31 maja o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
 13. W piątek 3 czerwca od 15:00 do 19:00 odbędzie się na piknik szkolny oraz „Dzień Otwarty” w ZSO nr 5 w Bytomiu Miechowicach przy ul. Nickla. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Spotkanie dla osób, które brały udział w pieszej pielgrzymce do Krakowa odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 czerwca o godz. 19:00. Rozpoczęcie w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie zapraszamy do salki na poczęstunek.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Henryka Bardosza, który wygłosi nam Słowo Boże, a po Mszach poprosi o wsparcie na budowę domu dla niepełnosprawnych w Zabrzu.
 16. W przyszłą środę - 8 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich szkoły podstawowej, które w 2017 roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 17. W sobotę 25 czerwca br., organizowana jest pielgrzymka po odbiór relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Warszawy, do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, a potem do świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie. Koszt pielgrzymki to 75 zł od osoby. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 18. Istnieje możliwość wyjazdu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży 30 i 31 lipca w Krakowie. To propozycja dla wierzących w każdym wieku jak i całych rodzin. Szczegółowe informacje jak i zapisy wraz z wpłatą 240 zł. w zakrystii do 12 czerwca. Zachęcamy też do indywidualnego wyjazdu na spotkanie z papieżem w Krakowie i Częstochowie do sektorów dla osób nierejestrowanych.  
 19. Gość Niedzielny jest do nabycia przed kościołem u ministrantów oraz w zakrystii - zachęcamy!
 20. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz przelewem bankowym na potrzeby parafii i diecezji.