Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

OGŁOSZENIA PARAFIALNE (7 lutego 2016 r.)

 1. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek przypadają Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. To czas adoracji Najśw. Sakramentu. W naszym kościele będzie ona trwała:
  - dziś od 14.00 do 18.00 (nie będzie nieszporów),
  - w poniedziałek od 7.30 do 18.00,
  - we wtorek od 7.30 do 15.30.
 2. Zachęcamy, aby znaleźć czas na osobiste, adoracyjne spotkanie z Panem Jezusem w Najśw. Sakramencie.
 3. Od najbliższej środy, która będzie Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). W Środę Popielcową podczas Mszy św. o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy także, że cały Wielki Post jest czasem zakazanym dla urządzania zabaw i dyskotek. Postarajmy się przeżyć okres Wielkiego Postu w stanie łaski uświęcającej. Dlatego zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. 
 4. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
 5. Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych w piątek o 17.00. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy. Wypominki można składać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę o 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 7. Msza św. szkolna we wtorek o 17.00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci.
 8. Spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o 18.45 w salkach.
 9. Katecheza dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o 15.30 w kościele.
 10. Katolicka Poradnia Małżeńska czynna w środę o 18.00.
 11. Spotkania dla pierwszych klas gimnazjów w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek i w czwartek według ustalonego planu.
 12. Spotkania dla II klas gimnazjów w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek i wtorek według ustalonego planu.
 13. Spotkania dla III klas gimnazjów w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek, czwartek i piątek.
 14. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 20 – 24 luty br. Poprowadzi je ojciec Czesław Parzyszek – pallotyn. Módlmy się o jak najowocniejsze ich przeżycie.
 15. Z racji Światowego Dnia Chorego w czwartek o 9.30 Msza św. w intencji wszystkich chorych i osób w jesieni życie z naszej parafii połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo prosimy, aby chorym i starszym, którzy mają trudności w poruszaniu pomóc dotrzeć do kościoła poprzez zorganizowanie im transportu. Od 9.00 okazja do spowiedzi św. dla nich. Po Mszy św. wszystkich chorych i osoby starsze zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego przy kawie lub herbacie.
 16. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w czwartek po wieczornej Mszy św.
 17. Msza św. w intencji chorych dzieci we wtorek o 17.00, a w intencji czcicieli M. B. Fatimskiej w sobotę o 7.30, a o 17.45 różaniec i Apel Jasnogórski z racji 13-go dnia miesiąca.
 18. W czasie ferii od 22 do 26 lutego marianki oraz dziewczynki chcące zapisać się do grupki marianek będą mogły przy wspólnej zabawie spędzić czas w salkach katechetycznych od 9.00 do 13.00. Kto chciałby wesprzeć materialnie i pomóc w uatrakcyjnieniu tej  inicjatywy  proszony jest o kontakt z ks. Marcinem.
 19. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Promyk Jutrzenki” dla dzieci.
 20. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz przelewem bankowym na potrzeby parafii i diecezji.