Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA PARAFIALNE (22 lutego 2015 r.)

 1. Dzisiaj o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek o 19.00 w salce parafialnej katecheza dla dorosłych nt. Wielkiego Postu.
 3. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy zamiast na Mszę św. szkolną na Drogę Krzyżową dla nich we wtorek o 17.00.
 4. Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych w piątek o 17.00. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy. Wypominki można składać w zakrystii.
 5. Katecheza przygotowująca do pierwszej spowiedzi i Komunii św. dla dzieci klas trzecich w środę wg planu w kościele.
 6. Katolicka Poradnia Małżeńska czynna w środę o 18.00.
 7. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w czwartek po wieczornej Mszy św.
 8. Adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek od 18.30 do 20.00, w środę od 17.30 do 18.00 i w sobotę od 16.00 do 17.00 z równoczesną okazją do sakramentu pokuty.
 9. W Wielkim Poście sekcja charytatywna PRD organizuje pomoc dla uboższych rodzin naszej parafii. Przy ołtarzu Najśw. Serca P. Jezusa do kosza można składać artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia i środki czystości. Jeżeli ktoś woli może też na ten cel złożyć ofiarę pieniężną do skarbony.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii Poprowadzi je ks. dr Jerzy Niedzielski. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się  z nim i czynne zaangażowanie w jak najowocniejsze ich przeżycie. Zachęcamy, aby w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty, aby te dni i cały Wielki Post przeżyć w stanie łaski uświęcającej.
 11. Spotkania dla uczniów pierwszego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania  odbędą się w poniedziałek i wtorek 23.02 i 24.02 według ustalonego planu.
 12. W najbliższy wtorek o 18.45 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwami w duchu Taize i śpiewem kanonów w różnych językach.
 13. Młodych, który pragną pojechać do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19.30 do salki katechetycznej. 
 14. W sobotę od 10.00 do 15.00 w salkach odbędą się warsztaty z komunikacji małżeńskiej. Nie ma już wolnych miejsc. Wszystkie osoby mające potrzebę rozmowy ze specjalistami nt. problemów w swoim małżeństwie i rodzinie mogą podejść do salek w sobotę  przed warsztatami od 9.00.
 15. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Promyk Jutrzenki”.
 16. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na budowę nowego kościoła w Bytomiu Stroszku, a z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

ks. Henryk Oleś - Proboszcz