Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (9 grudnia 2018 r.)


 1. Nieszpory adwentowe dzisiaj o 17.30.
 2. Roraty od poniedziałku do piątku o 17.00 (w adwencie nie będzie Mszy św. o 18.00). Zapraszamy na nie wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. Zachęcamy również, aby czas adwentu przeżyć w stanie łaski uświęcającej, by spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami.
 3. Przypominamy, że w adwencie w soboty i niedziele trwają odwiedziny kolędowe na ulicy Felińskiego. Początek kolędy o 15.00. Prosimy, aby rodzina przyjmująca kolędę stół nakryła obrusem i ustawiła na nim krzyż  i świece.  W gablocie na placu kościelnym i na stronie internetowej parafii jest umieszczony plan kolędy. Prosimy o zapoznanie się z nim. Z racji kolędy można złożyć  ofiarę na rzecz parafii.
 4. W piątek po roratach Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Msza św. w intencji chorych dzieci naszej parafii we wtorek o 18.00, a w intencji czcicieli M. B. Fatimskiej w czwartek o 7.00, a wieczorem po roratach różaniec i Apel Jasnogórski.
 6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, które pomagają w sprzątaniu kościoła. Prośba o dalszą pomoc w piątek o 18.30.
 7. Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższą sobotę, 15 grudnia od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii do czwartku, 13 grudnia.
 8. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Miasto Gliwice zapraszają na Śląski Bal Panamski, który odbędzie się 26.01.2019 w Arenie Gliwice. Bilety na bal w cenie 65zł     do nabycia jako prezent przedświąteczny w zakrystii. Więcej informacji na stronie www.slaski-bal-panamski.pl
 9. W przedsionku kościoła po Mszach św. można kupić opłatki świąteczne i świąteczne świece Caritas.
 10. Do skarbony przy ołtarzy Najśw. Serca P. Jezusa można składać ofiary na rzecz poszkodowanych przez wojnę rodzin syryjskich.
 11. W zakrystii można kupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na diecezję i seminarium duchowne, a z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary, także przelewami bankowymi, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Bardzo prosimy o zamykanie w zimie drzwi kościoła, bo w tym okresie jest on ogrzewany.