Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 lipca 2016 r.) 

 1. Nieszpory niedzielne z możliwością przyjęcia Szkaplerza dzisiaj o 17.30. 
 2. Adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek od 18.30 do  20.00, w środę 17.30-18.00, w sobotę 16.00-17.00.
 3. Od wieczornej Mszy św. w poniedziałek do soboty wieczornej Mszy św. Eucharystie w dni powszednie oraz pogrzeby będą odprawiane w dużej salce domu katechetycznego. Konfesjonał będzie funkcjonował w dolnych salkach domu katechetycznego.
 4. Spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów z Nigerii odbędzie się we wtorek o 19.00 w salkach. Prosimy, aby te rodziny zgłosiły się też dzisiaj po Mszy św. do zakrystii.
 5. Spotkanie dla młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w środę o 19.00
 6. Katolicka Poradnia Małżeńska w okresie wakacyjnym jest nieczynna.
 7. Z okazji Światowych Dni Młodzieży zapraszamy wszystkich Parafian na Festyn parafialny w sobotę 23.07. od 17.00 do 21.00. Festyn odbędzie się na boisku Gimnazjum nr 13 na ulicy Kasztanowej naprzeciwko probostwa. Wśród atrakcji: prezentacja kultury nigeryjskiej, koncert miechowickich talentów, nauka tańców afrykańskich, gra rodzinna, zwiedzanie schronu, podziwianie Miechowic ze zwyżki strażackiej. Atrakcje dla dzieci: dmuchańce, kula wodna, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, zabawy integracyjne. W niedzielę Uroczysta Msza Św. o godz. 10.00 z udziałem gości z Nigerii, a od 16.00 Festyn w muszli koncertowej Parku Miejskiego w Bytomiu, szczegóły na plakacie. Wciąż czekamy na osoby, które chcą w czymkolwiek pomóc; prosimy o zapisy w zakrystii. Kto chciałby wesprzeć materialnie organizację ŚDM proszony jest o kontakt z ks. Krystianem lub ks. Marcinem.
 8. Istnieje możliwość wyjazdu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach ŚDM 30 i 31 lipca w Krakowie. Zostały ostatnie miejsca. Szczegółowe informacje w zakrystii. Osoby które chcą się wybrać do Krakowa indywidualnie, musza mieć ze sobą bezpłatne wejściówki na sektory, które będą do odbioru w zakrystii w niedzielę 24 lipca.
 9. Zapraszamy do dalszej modlitwy w intencji Światowymi Dniami Młodzieży w czasie: poniedziałkowej adoracji, różańca o godz. 7.00 przed porannymi Mszami oraz koronki do Bożego Miłosierdzia o 17.45 przed Mszami wieczornymi.
 10. Gorąco prosimy panie o pomoc w sprzątaniu kościoła przed niedzielą w sobotę o 12.00.
 11. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość” dla dzieci.
 12. Ofiary wsparcia remontu naszego kościoła można składać w kancelarii parafialnej, do skarbony  pod chórem kościoła lub w kopercie na tacę.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz przelewem bankowym na potrzeby parafii i diecezji oraz na remont naszego kościoła.