Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  (17 stycznia 2021 r.)

 1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę zwykłą w ciągu roku. O 17:00 dodatkowa Msza święta recytowana.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Msza święta szkolna na rozpoczęcie drugiego semestru nauki szkolnej we wtorek o 17:00. Zapraszamy na nią dzieci i rodziców.
 4. Katecheza dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej:
              - III A i B ze SP Nr 54 w środę o 16:30;
              - III C ze SP Nr 54 i dzieci klas III ze SP Nr 33 w środę o 18:40.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czwartek o 17:30, a koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17:30.
 6. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich także w naszych modlitwach.
 7. Nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy zamierzają w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński odbędą się w dwóch terminach 6 i 13 marca oraz 5 i 12 czerwca br. Więcej informacji na ten temat w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 8. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą podawane do chrztu w lutym i marcu w sobotę, 30 stycznia br. o 18:00 w kościele.
 9. Pod chórem na stoliku jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Polecamy go Waszej uwadze.
 10. Sekcja Charytatywna Duszpasterskiej Rady Parafialnej z całego serca dziękuje za niezwykle hojną odpowiedź na naszą adwentową propozycję zbiórki pieniędzy na rzecz rodzin syryjskich. Zebraliśmy wspólnie 8073 zł, które w najbliższym czasie zostaną przekazane potrzebującym w ramach akcji Caritasu "Rodzina Rodzinie".
 11. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, który pomagają w sprzątaniu kościoła. Prośba o dalszą pomoc w piątek o 18:30.
 12. Przypominamy, że ze względu na epidemię nadal można korzystać z dyspensy zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Bardzo prosimy, aby przebywając w kościele rygorystycznie przestrzegać zasady zasłaniania ust i nosa maseczką. Starajmy się zachować dystans. Osoby mające jakiekolwiek objawy infekcji, czy uzasadnione obawy zdrowotne, prosimy, aby nie przychodziły do kościoła, ale uczestniczyły w Mszach świętych za pośrednictwem telewizji lub internetu. Transmisje nabożeństw z naszego kościoła są dostępne poprzez naszą parafialną stronę internetową www.bcmiechowice.pl na kanale YouTube. W kościele przebywamy na własną odpowiedzialność. Prosimy także, aby do Komunii świętej podchodziły najpierw osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a w drugiej kolejności te, które Komunię świętą przyjmują do ust. Jeżeli przyjmujemy Komunię świętą na rękę to przyjmujemy ją na lewą dłoń i bezpośrednio po Jej otrzymaniu palcami prawej ręki wkładamy sobie do ust. Na chwilę przed przyjęciem Komunii świętej ściągamy maseczkę.  
 13. Taca dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary, ofiary kolędowe, a także dokonane przelewami bankowymi, składamy serdeczne "Bóg zapłać".