Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Sakrament Chrztu Świętego

Sakramentu Chrztu Świętego co do zasady jest udzielany w ostatnią niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 13:00. Chrzest w innym terminie możliwy jest po indywidualnym ustaleniu.
Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbywa się  w sobotę przed ostatnią niedzielą miesiąca (niedzielą chrztów) o godz. 18:00 w kościele.
Dziecko do chrztu zgłaszają osobiście rodzice w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym chrztem (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny). Należy przedstawić do wglądu akt urodzenia z USC.


Sakrament pokuty

Sakrament pokuty jest w naszej parafii sprawowany:
- w dni powszednie przed poranną Mszą Świętą i pół godziny przed wieczorną Eucharystią,
- w soboty od godz. 16.00 do godz. 17:00,
- w niedziele przed każdą Mszą Świętą.
W okresie przedświątecznym, przed ważnymi uroczystościami spowiedź odbywa się w dodatkowych terminach, które są osobno ogłaszane.

Poszczególni księża spowiadają:
- ks. Proboszcz - w "dużym" konfesjonale po lewej stronie kościoła, patrząc od głównego wejścia,
- ks. Adam Jasiurkowski - w "dużym" konfesjonale po prawej stronie kościoła, patrząc od głównego wejścia,
- ks. Wojciech - w konfesjonale obok ławek po prawej stronie, patrząc od głównego wejścia.


Sakrament Małżeństwa

 1. Nie wcześniej niż trzy miesiące przed datą zawarcia Sakramentu Małżeństwa, w celu załatwienia formalności, kandydaci zgłaszają się do USC - pobierając tam 3 zaświadczenia.
 2. Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej w celu spisania protokołu przedślubnego, przedstawiając następujące dokumenty:
  • zaświadczenia z USC o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa
  • dowód osobisty 
  • jeśli którykolwiek z narzeczonych został ochrzczony poza naszą parafią - metrykę chrztu (ważna jest sześć miesięcy od daty wystawienia) 
  • świadectwo ukończenia katechizacji (ostatnie świadectwo z nauki religii szkoły średniej)
  • dane dotyczące świadków.
  Protokoły spisywane są w piątki od godz. 18:45 i soboty od godz. 18:00. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu.
 3. Kandydaci do małżeństwa zobowiązani są do uczestniczenia w naukach przedślubnych oraz w dwóch spotkaniach w Katolickiej Poradni Życia Małżeńskiego (czynna w środę od godz. 18.00 poza okresem wakacji letnich, ferii zimowych oraz przypadającymi w środę świętami kościelnymi i państwowymi). W naukach przedślubnych i w spotkaniu w Poradni Życia Małżeńskiego można uczestniczyć wcześniej, nie czekając na ostatni termin przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.
 4. Przed ślubem należy przystąpić do Sakramentu Pokuty, dostarczyć świadectwo wygłoszonych zapowiedzi, a w razie zawierania ślubu cywilnego - odpis aktu ślubu z USC.
 5. W własnym zakresie należy poprosić organistę: 
 • Adrian Kaintoch - tel. 604 177 111 
6. Informujemy, że w parafii obowiązuje całkowity zakaz rozrzucania ryżu i konfetti po zakończeniu liturgii ślubnej. Prosimy o uszanowanie tego zakazu.