Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

zaBIEGALI o słowa, kondycję i zdrowie Kamila Lisickiego

W niedzielę 19 maja br. wielu naszych parafian, a także osób z innych parafii i miast, pokonało dwuipółkilometrową trasę biegnącą w miechowickim lesie. Zawodnikom niestraszne były czarne chmury zbierające się nad boiskiem Dołek. Najpierw wystartowała grupa zawodników indywidualnych (bieg i marsz nordic-walking), którzy suchą nogą dotarli na metę, a po nich drużyny rodzinne, które wspólnie z organizatorami zdecydowały, że chcą wyruszyć pomimo lejącego się już wtedy deszczu. Przemoczone, ale uśmiechnięte dotarły do mety. W pakietach startowych wszyscy uczestnicy otrzymali karteczki z zadaniami, w jaki sposób mogą w swoim życiu zabiegać o słowa. Opłaty startowe zostały w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację Kamila Lisickiego z Bytomia. W czasie trwania imprezy udało się zebrać kwotę 2068 zł. 

Bieg zorganizowało stowarzyszenie „Do dzieła!”, Stylowy Biegacz Dariusz Laksa oraz grupa młodzieży i dorosłych związanych z naszą parafią. Imprezę poprowadził Marcin Gad, jeden z organistów grających w naszej parafii. Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali drożdżówki, napoje i nagrody: Platformie Ruchu i Aktywności Rusz Tyłek, drużynie Carbon OCR Racing Team, firmie "Robotyka dla Smyka". Szczególne podziękowania dla DRUKARNI SOLPRINT, która już czwarty raz wydrukowała numery startowe dla zawodników.

Tegorocznych uczestników oraz wszystkich, którzy nie wzięli udziału w imprezie w tym roku, zapraszamy na kolejny bieg w maju 2020 r.!