Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Żeński Zespół Wokalny "Cantemus Domino"

jest zespołem liturgicznym, wykonującym muzykę sakralną, w tym chorał gregoriański oraz muzykę dawną. Powstał on na bazie dawnej parafialnej scholi liturgicznej – zespołu szczycącego się długą tradycją oraz wieloma osiągnięciami, w tym zdobyciem I miejsca w kategorii „schole – młodzież” na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika (Będzin 2007), zdobyciem II miejsca na I Diecezjalnym Przeglądzie scholi liturgicznych diecezji gliwickiej (2005), I miejsca na II Diecezjalnym Przeglądzie scholi liturgicznych diecezji gliwickiej (2006) oraz III miejsca na IV Diecezjalnym Przeglądzie scholi liturgicznych diecezji gliwickiej (2010).

W roku 2013 głównie młodzieżowa schola liturgiczna zaczęła przekształcać się w Zespół Wokalny, składający się z osób dorosłych - początkowo mieszany, zaś od jesieni 2016 roku wyłącznie żeński.
Nasze sukcesy to:
- III miejsce na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej „Żory 2018”,
- I miejsce w kategorii chórów na IX Festiwalu Pieśni Sakralnej, organizowanym przez Centrum Kultury Śląskiej oraz parafię św. Augustyna w Świętochłowicach (październik 2018 r.)
- III miejsce w kategorii chórów kameralnych na XXVIII Tyskich Wieczorach Kolędowych (styczeń 2019 r.)
- Srebrny Dyplom w kategorii chórów jednorodnych na XV Międzynarodowym Festiwalu im. H. M. Góreckiego "Rybnicka Jesień Chóralna" (2019).
Dodatkowo w czerwcu 2021 r. miałyśmy zaszczyt wystąpić wraz z organistą Marcinem Jurczykiem na Szopienickim Festiwalu Muzyki Dawnej "Wehikuł Baroku".

Można nas usłyszeć w trakcie liturgii niedzielnej i świątecznej, gdzie poprzez swój śpiew staramy się pomagać w zbliżaniu się do Boga.
Szlifujemy swoje umiejętności pod czujnym okiem (i uchem) Marty Giglok-Kozłowskiej.

Zapraszamy do naszego grona wszystkie Panie, począwszy od uczennic szkół średnich, które, tak jak my, uważają, iż "kto kocha Boga więcej niż to wyrazić potrafi - śpiewem winien zastępować brak słów".
Nie jest wymagana znajomość nut, lecz jedynie podstawowa muzykalność i otwartość na nowe wyzwania.
Poza wyjątkowymi sytuacjami nasze próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:35 w domu katechetycznym.


Rybnicka Jesień Chóralna 2019 r.

Boże Ciało 2021 r.