Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Aktualizacja: ze względu na Waszą ogromną hojność i ograniczone możliwości transportowe prosimy, aby nie przynosić już darów. Te, które już zebraliśmy, muszą teraz zostać posortowane i zapakowane, tak, aby można było je bezpiecznie dowieźć do miejsca przeznaczenia.
Ewentualne zakupione produkty na pewno będą przydatne już za chwilę Ukraińcom, którzy przybywają do naszego miasta i naszej dzielnicy bądź będziecie je mogli wykorzystać w ramach innej zbiórki.
Serdecznie dziękujemy!


Pracujący w latach 90-tych w naszej parafii ks. Janusz Gnat, będący obecnie proboszczem w miejscowości Stara Huta (Stara Krasnoszora) na Ukrainie niedaleko granicy z Rumunią, zwrócił się do nas z prośbą o pomoc dla swoich parafian i przybywających na teren parafii ludzi uciekających z innych części ogarniętego wojną kraju.
Czasu nie jest dużo, bowiem w piątek przed południem dary zostaną od nas odebrane.

Co jest potrzebne?

  • jedzenie: kasze, ryże, makarony, konserwy, także słodycze - chodzi o produkty o długim terminie ważności;
  • ciepła bielizna damska i męska - skarpety, kalesony, mogą także być to dresy lub polary (zbieramy rzeczy nowe, ewentualnie rzeczy w bardzo dobrym stanie, czyste i niezniszczone);
  • koce, ręczniki;
  • kosmetyki i środki czystości: mydła, pieluchy, podpaski.
Dary można składać do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa w środę, w czwartek i w piątek rano; dodatkowo w piątek od godz. 9:30 do 11:00 można je przynosić także do domu katechetycznego.

Z góry serdecznie dziękujemy!