Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
W związku z wojną na Ukrainie prosimy o modlitwę o pokój oraz zachęcamy do włączenia się do akcji pomocowych, organizowanych w naszym mieście oraz przez Caritas naszej diecezji.

W ramach inicjatyw modlitewnych - na kanale dominikanie.pl codziennie o godz. 21:00 odmawiany jest różaniec w intencji pokoju w Ukrainie.

Miasto Bytom prowadzi zbiórkę darów rzeczowych oraz środków pieniężnych, przeznaczonych na pomoc dla partnerskich miast ukraińskich - Drohobycza i Żytomierza oraz Ukraińców, którzy do nas przyjadą. Dla Drohobycza został już zakupiony ambulans, natomiast dla Żytomierza zbierane są nadal środki opatrunkowe i medyczne (chusty trójkątne, bandaże 10 cm i 15 cm, gazy metrowe i 0,5 metra, koce termiczne, opatrunki Ashermana, opatrunki osobiste, szyny Kramera, stazy taktyczne, stazy zwykłe, wenflony, strzykawki, igły, zestawy do przetoczeń, worki samorozprężalne, środki odkażające rany np. Octenisept, PWE, NaCl, leki przeciwbólowe, tccc opatrunki, plastry, nici chirurgiczne).
Dodatkowo, ze względu na planowany przyjazd do Bytomia osób ewakuowanych z terenów objętych wojną potrzebne są: nowe komplety pościeli, nowe ręczniki, naczynia - garnki, talerze, kubki, sztućce - mogą być też jednorazowe, łóżka polowe i materace, powerbanki  gumki, grzebienie, szczotki do włosów, przybory do paznokci, mopy, miotły, szufelki i zmiotki, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, witaminy, termometry, kremy przeciwodparzeniowe, pokarmy w słoiczkach dla dzieci, soki dla dzieci, smoczki i butelki dla dzieci.
Sprzęt może być oczywiście używany, ale sprawny.

  • dary rzeczowe są przyjmowane w punkcie w Bytomiu przy Placu Sobieskiego 3, a także w czterech bytomskich szkołach, w tym miechowickiej Szkole Podstawowej Nr 26 (ul. Nickla 19).
  • pod numerem 32 786 84 50 można zadeklarować gotowość przyjęcia do domu osób ewakuowanych z ostrzeliwanych terenów, podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu.
  • wpłat można dokonywać na rachunki:
25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 - konto fundacji PETRALANA, z dopiskiem "pomoc Ukrainie"
61 1560 1049 2103 0087 3558 0011 - konto Urzędu Miejskiego w Bytomiu, z dopiskiem "darowizny na zabezpieczenie pobytu uchodźców z Ukrainy".

Więcej szczegółowych informacji dotyczących bytomskiej pomocy dla Ukrainy można znaleźć tutaj.

Także Caritas Diecezji Gliwickiej prowadzi zbiórkę darów rzeczowych oraz środków pieniężnych na rzecz osób dotkniętych działaniami wojennymi. W centrali Caritas w Gliwicach przy ul. Ziemowita 2 w dni robocze od 8:00 do 18:00 zbierane są: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, wszelkiego rodzaju materiały medyczne: opatrunki, bandaże, strzykawki, igły, kompresy, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itp., odzież (nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności itp.
 
Można także przekazać środki finansowe na rachunek Caritas Diecezji Gliwickiej
57 1240 1343 1111 0010 0216 7128 z dopiskiem "UKRAINA"

Bieżące informacje można śledzić na stronie Caritas diecezji gliwickiej.