Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
"Wielką Sobotę charakteryzuje głęboka cisza. W kościołach ozdoby są pozdejmowane i nie przewiduje się szczególnej liturgii. W tym czasie oczekiwania i nadziei wierni są zachęcani do modlitwy, refleksji i nawrócenia, również przez sakrament pojednania, aby — wewnętrznie odnowieni — mogli uczestniczyć w świętowaniu Paschy.

W noc Wielkiej Soboty, podczas uroczystej Wigilii Paschalnej, «matki wszystkich wigilii», ta cisza zostanie przerwana śpiewem Alleluja, zwiastującym zmartwychwstanie Chrystusa i obwieszczającym zwycięstwo światła nad ciemnościami, życia nad śmiercią. Kościół będzie się radował ze spotkania ze swym Panem, wkraczając w dzień Paschy, którą Pan rozpoczyna, powstając z martwych". (Benedykt XVI, audiencja generalna w Wielką Środę, 31 marca 2010 r.)


Fra Angelico "Chrystus w Otchłani", 1441-1442

Katecheza wprowadzająca w Wielką Sobotę.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwa:

  • Ciemne Jutrznie o 8:00
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00
--------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o 19:00

W naszych kościołach tradycyjnie Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie oraz święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Pomimo pandemii, inaczej niż w roku ubiegłym, możliwa jest adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie, stąd zachęcamy do indywidualnej modlitwy przez cały dzień dzisiejszy.
Ze względu na stan epidemii nie odbędzie się święcenie pokarmów. Zamiast tego w wielkanocny poranek rodzina jest zaproszona do odmówienia wspólnie błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem (tekst w załączniku).

załączniki: rozmiar pliku
niedziela_zmartwychwstania__blogoslawienstwo_pokarmow.pdf68 kB