Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Od Wielkiego Czwartku przeżywamy Święte Triduum Paschalne, które przypomina nam o odkupieńczym dziele Jezusa Chrystusa. Ze względu na pandemię niestety mamy ograniczoną możliwość fizycznego uczestnictwa w sprawowanych liturgiach. Zachęcamy, by w te dni łączyć się z naszym kościołem droga internetową poprzez nasz parafialny kanał Youtube.

Wielki Czwartek

- Komunia święta dla wiernych nie mogących uczestniczyć we Mszy Świętej wieczornej o 8:00 i 9:30.
- Msza święta Wieczerzy Pańskiej o 18:00 i dodatkowa Msza święta o 16:00.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół „Wezwani do chwały” od 20:30 do 21:30.

Wielki Piątek

- Ciemna Jutrznia o 8:00
- Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00
- Liturgia ku czci Męki Pańskiej o 18:00
- Droga Krzyżowa dla mężczyzn o 20:30
Po każdym z tych nabożeństw będzie rozdzielana Komunia święta. Gorąco prośba do wiernych, którzy przystąpią do Komunii świętej po Ciemnej Jutrzni, Koronce i Drodze Krzyżowej dla mężczyzn, aby miejsce w kościele podczas Liturgii Męki Pańskiej pozostawili dla tych, którzy w innych nabożeństwach nie mogą wziąć udziału, a w Liturgii Męki Pańskiej uczestniczyli przez Internet. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
W tym roku w Wielki Piątek i Wielką Sobotę Krzyżowi oddajemy cześć nie przez ucałowanie, ale przez uklęknięcie przed nim lub głęboki ukłon.

Wielka Sobota

- Ciemna Jutrznia o 8:00
- Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00
- Liturgia Wigilii Paschalnej połączona z poświęceniem ognia, paschału i wody oraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o 19:00.
Nie będzie obrzędu błogosławienia pokarmów na wielkanocny stół. Dzisiaj na stoliku pod chórem kościoła są wystawione teksty modlitw błogosławieństwa, które można ze sobą zabrać do domu, aby prywatnie dokonać błogosławieństwa pokarmów na wielkanocny stół. Tekst tych modlitw jest także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej - plik do pobrania w załączniku.

Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w tych dniach znaleźli czas na osobiste, adoracyjne spotkanie z Chrystusem Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 9:00 do 17:30. 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Nie będzie tradycyjnej Rezurekcji, ani nieszporów świątecznych.  Będą za to dodatkowe recytowane Msze święte o 6:00, 16:00, 17:00 oraz wszystkie pozostałe Msze święte wg porządku niedzielnego, a więc o: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze wskazanych dodatkowych Mszy św., aby nie było nadmiernej ilości wiernych na Mszach św. o 8:30, 10:00 i 11:30.
załączniki: rozmiar pliku
niedziela_zmartwychwstania__blogoslawienstwo_pokarmow.pdf68 kB