Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Roraty 2020 czas zacząć!

Ze względu na wyjątkową sytuację, w jakiej w tym roku się znaleźliśmy, w tym ograniczenie liczby wiernych w kościele, zachęcamy, aby - jeśli nie jest możliwe osobiste uczestnictwo - łączyć się z naszym kościołem poprzez transmisję na kanale YouTube od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Codziennie także będą publikowane na stronie parafii materiały związane z danym dniem Rorat.

Tradycyjnie w czasie Rorat nie obędzie się bez pytań konkursowych. Odpowiedzi, zapisane na papierowych sercach, będą brać następnie udział w losowaniu figurki Maryi, przed którą cała rodzina zaproszona jest do modlitwy. Dla uczestniczących we Mszy za pośrednictwem Internetu uruchamiamy natomiast możliwość nadsyłania odpowiedzi drogą mailową.

Ważne informacje organizacyjne:
- odpowiedź na pytanie zadane w danym dniu należy przesłać na adres mailowy roratybc21@gmail.com najpóźniej do godz. 15:00 dnia następnego - np. na pytanie zadane w poniedziałek do godz. 15:00 we wtorek;
- wszyscy, którzy nadeślą odpowiedzi, otrzymają w wiadomości zwrotnej skan obrazka przypadającego na dany dzień; można go samodzielnie wydrukować, a jeśli ktoś jest chętny, przy okazji bytności w kościele np. w niedzielę wymienić w zakrystii na kolorowy oryginał :-)
- jeżeli oprócz prawidłowej odpowiedzi na pytanie w mailu znajdzie się imię, nazwisko i numer telefonu, oznacza to, że dana osoba chce wziąć udział w losowaniu jednej z figurek Maryi - dostarczenie jej do wylosowanego dziecka będziemy uzgadniać telefonicznie.

Krótko mówiąc - niezależnie od tego, czy ktoś będzie modlił się w kościele czy w domu, zapraszamy do zaangażowania się podczas tegorocznych Rorat.