Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
W związku z nowymi decyzjami władz informujemy, że od 7 listopada br. w strefie czerwonej, w której znajduje się nasz kraj, obowiązuje limit uczestniczących w obrzędach religijnych według przelicznika 1 osoba/15 m2.

Jednocześnie nadal utrzymana jest dyspensa Biskupa Gliwickiego dla osób starszych, osób z objawami infekcji oraz tych, które czują obawę przed zarażeniem, a w związku z ograniczeniami ilości osób uczestniczących w liturgii udzielona jest dodatkowo dyspensa ogólna.

Warto podkreślić, że dyspensa nie oznacza uchylenia obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące, pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny/izolacji jest też okazją do pogłębionej modlitwy indywidualnej, w rodzinach, a także lektury Pisma Świętego.

Przy tej okazji zwracamy uwagę na możliwość przyjęcia tzw. Komunii duchowej, która jest "aktem modlitewnym, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie" (komunikat Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z 28 lutego br.). Więcej o komunii duchowej można znaleźć tutaj.

WAŻNE ZASADY DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚWIĘTYCH
począwszy od 7 listopada br.:

1.    W naszym kościele obowiązuje limit uczestników liturgii - 1 osoba/15 m2. Prosimy, aby w czasie pobytu w kościele, kaplicy adoracji lub spowiedzi zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki i aby zajmować wyłącznie miejsca zaznaczone białymi karteczkami, co umożliwia utrzymanie wymaganego dystansu.
                                      
2. Znak pokoju przekazujemy wyłącznie przez ukłon.

3. Na czas przyjęcia Komunii św. ściągamy maseczki, przyjmujemy Ją na lewą rękę, a następnie palcami prawej ręki w obecności księdza wkładamy hostię do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię świętą do ust podchodzą na samym końcu.


Pozostałe informacje:

 • kontakt z kancelarią parafialną jest możliwy wyłącznie drogą telefoniczną. W tej sposób prosimy o ewentualne zamawianie intencji mszalnych oraz wszelkich dokumentów kościelnych, podając swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dokument można następnie odebrać przed kancelarią parafialną w dniach jej dyżurów, a więc w poniedziałek, wtorek czwartek, piątek o godz. 17:00 lub 18:35 oraz we wtorek i czwartek o 10:00;
 • sprawy pogrzebowe załatwiamy następująco:
  - najpierw telefonicznie kontaktujemy się z parafią i ustalamy termin i godzinę spotkania w kancelarii.
  - na spotkanie w kancelarii przychodzi tylko jedna osoba z aktem zgonu
  - prosimy, aby termin pogrzebu najpierw ustalać z parafią, a dopiero później z zakładem pogrzebowym;
 • do odwołania pozostają zawieszone katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania i wszystkie spotkania grup parafialnych;
 • Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17:00; Msza wieczorna o godz. 18:00 jedynie w czwartek;
 • ze względu na ograniczenia ilości wiernych w kościele w niedzielę dodatkowa Msza święta o godz. 17:00.


Ze względu na zmieniającą się sytuację prosimy o śledzenie bieżących ogłoszeń.