Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
W związku z nowymi decyzjami władz informujemy, że od 13 czerwca br. obowiązuje limit uczestniczących w obrzędach religijnych wynoszący maksymalnie 50% dostępnych dla wiernych miejsc przy zachowaniu minimum 1,5m odległości pomiędzy wiernymi.

Z dniem 20 czerwca br. uchylona zostaje udzielona przez biskupa gliwickiego dyspensa ogólna. Zwolnienie od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej możliwe jest w konkretnych, jednostkowych sytuacjach, o czym wyraźnie wspomniane jest w dokumencie odwołującym dyspensę.


WAŻNE ZASADY DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚWIĘTYCH
począwszy od 13 czerwca br.:

1.    W kościele obowiązuje limit uczestników liturgii - zajęta może być maksymalnie połowa dostępnych miejsc. Prosimy, aby w czasie pobytu w kościele, kaplicy adoracji lub spowiedzi zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki i aby zajmować miejsca w taki sposób, by utrzymać wymagany dystans.
                                      
2. Znak pokoju przekazujemy wyłącznie przez ukłon.

3. Na czas przyjęcia Komunii św. ściągamy maseczkę, przyjmujemy Ciało Chrystusa na lewą rękę, a następnie palcami prawej ręki w obecności księdza wkładamy hostię do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię świętą do ust podchodzą na samym końcu.


Pozostałe informacje:

  • kontakt z kancelarią parafialną jest możliwy drogą telefoniczną. W tej sposób prosimy o ewentualne zamawianie intencji mszalnych oraz wszelkich dokumentów kościelnych, podając swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dokument można następnie odebrać przed kancelarią parafialną w dniach jej dyżurów, a więc w poniedziałek, wtorek czwartek, piątek o godz. 17:00 lub 18:35 oraz we wtorek i czwartek o 10:00;
  • sprawy pogrzebowe załatwiamy następująco:
    - najpierw telefonicznie kontaktujemy się z parafią i ustalamy termin i godzinę spotkania w kancelarii.
    - na spotkanie w kancelarii przychodzi tylko jedna osoba z aktem zgonu
    - prosimy, aby termin pogrzebu najpierw ustalać z parafią, a dopiero później z zakładem pogrzebowym;
  • wszystkie spotkania grup parafialnych odbywają się jedynie według indywidualnych ustaleń.


Ze względu na zmieniającą się sytuację prosimy o śledzenie bieżących ogłoszeń.