Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
W związku z nowymi decyzjami władz informujemy, że od 4 maja br. obowiązuje limit uczestniczących w obrzędach religijnych według przelicznika 1 osoba/15 m2 przy zachowaniu minimum 1,5m odległości pomiędzy wiernymi.

Jednocześnie nadal utrzymana jest dyspensa Biskupa Gliwickiego dla osób starszych, osób z objawami infekcji oraz tych, które czują obawę przed zarażeniem, a w związku z ograniczeniami ilości osób uczestniczących w liturgii udzielona jest dodatkowo dyspensa ogólna.

Warto podkreślić, że dyspensa nie oznacza uchylenia obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące, pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny/izolacji jest też okazją do pogłębionej modlitwy indywidualnej, w rodzinach, a także lektury Pisma Świętego.

Przy tej okazji zwracamy uwagę na możliwość przyjęcia tzw. Komunii duchowej, która jest "aktem modlitewnym, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie" (komunikat Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z 28 lutego br.). Więcej o komunii duchowej można znaleźć tutaj.

WAŻNE ZASADY DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚWIĘTYCH
począwszy od 4 maja br.:

1.    W naszym kościele obowiązuje limit uczestników liturgii - 1 osoba/15 m2. Prosimy, aby w czasie pobytu w kościele, kaplicy adoracji lub spowiedzi zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki i aby zajmować miejsca w taki sposób, by utrzymać wymagany dystans.
                                      
2. Znak pokoju przekazujemy wyłącznie przez ukłon.

3. Na czas przyjęcia Komunii św. ściągamy maseczkę, przyjmujemy Ciało Chrystusa na lewą rękę, a następnie palcami prawej ręki w obecności księdza wkładamy hostię do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię świętą do ust podchodzą na samym końcu.


Pozostałe informacje:

  • kontakt z kancelarią parafialną jest możliwy wyłącznie drogą telefoniczną. W tej sposób prosimy o ewentualne zamawianie intencji mszalnych oraz wszelkich dokumentów kościelnych, podając swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dokument można następnie odebrać przed kancelarią parafialną w dniach jej dyżurów, a więc w poniedziałek, wtorek czwartek, piątek o godz. 17:00 lub 18:35 oraz we wtorek i czwartek o 10:00;
  • sprawy pogrzebowe załatwiamy następująco:
    - najpierw telefonicznie kontaktujemy się z parafią i ustalamy termin i godzinę spotkania w kancelarii.
    - na spotkanie w kancelarii przychodzi tylko jedna osoba z aktem zgonu
    - prosimy, aby termin pogrzebu najpierw ustalać z parafią, a dopiero później z zakładem pogrzebowym;
  • do odwołania wszystkie spotkania grup parafialnych odbywają się jedynie według indywidualnych ustaleń.


Ze względu na zmieniającą się sytuację prosimy o śledzenie bieżących ogłoszeń.