Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
W związku z ogłoszeniem na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, iż ODWOŁANE ZOSTAJĄ:
  • koncert pieśni pasyjnych Żeńskiego Zespołu Wokalnego "Cantemus Domino", który miał odbyć się jutro o godz. 17:00
  • Gorzkie Żale, które miały zostać odprawione jutro o godz. 17:15.
Równocześnie podjęto decyzję o wprowadzeniu do jutrzejszego porządku nabożeństw dwóch dodatkowych Mszy świętych: o godz. 15:00 oraz o godz. 16:30.

Jednocześnie przypominamy o dyspensie, jaka została udzielona przez biskupa gliwickiego Jana Kopca na najbliższe trzy niedziele, umożliwiającej pozostanie w domach osobom:
  • w podeszłym wieku
  • z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
  • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
  • osobom, które czują obawę przed zarażeniem
i zachęcamy - w duchu odpowiedzialności za siebie oraz ludzi wokół nas - do skorzystania z niej.

Warto podkreślić, że dyspensa nie oznacza uchylenia obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące, pozostające w domach, winny uczestniczyć we Mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny jest też okazją do pogłębionej modlitwy indywidualnej, w rodzinach, a także lektury Pisma Świętego.

Przy tej okazji zwracamy uwagę na możliwość przyjęcia tzw. Komunii duchowej, która jest "aktem modlitewnym, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie" (komunikat Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z 28 lutego br.).

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację oraz oczekiwane wytyczne kurii diecezjalnej dot. organizacji życia parafialnego prosimy o śledzenie bieżących informacji.