Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię
i zaraz z pastuszkami do stajenki trafię.
"Chwała, chwała, chwała, chwała!" - niesie się po drogach.
Dzyń, dzyń, dzwoneczku, dzyń, dzyń, dzwoneczku witaj Pana Boga!

/Jan Węcowski/


Jeszcze do 2 lutego tradycyjnie wiele okazji do wspólnego śpiewania i słuchania najpiękniejszych kolęd.
Oprócz nieszporów kolędowych, które odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę do 2 lutego o godz. 17:30, w najbliższych dniach kilka niezwykłych i pięknych koncertów kolędowych:

  • 19 stycznia (niedziela) o godz. 15:00 w kościele św. Jacka w Bytomiu koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej "Syćko Gro" ze Szczyrku


  • 19 stycznia (niedziela) o godz. 18:00 w kościele Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Tarnowskich Górach przy ul. Różanej 2 (Osada Jana, ojcowie kamilianie) z koncertem kolęd dla Syrii wystąpi Olga Bończyk


W tym dniu na wszystkich niedzielnych Mszach w tarnogórskiej parafii (7:30, 10:30, 12:00, 14:00 - Msza chrzcielna, 17:00) zaproszeni Syryjczycy będą opowiadać o swoim życiu w kraju dotkniętym wojną. Będzie także możliwość wsparcia pomocy udzielanej przez Caritas w Syrii.

  • 24 stycznia (piątek) o godz. 18:30 w kościele św. Rodziny w Bytomiu Bobrku z programem "Święta Noc" wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny  • 25 stycznia (sobota) o godz. 19:00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze"

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.