Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Pochodzący z naszej parafii ks. Szymon Zurek, pracujący od pięciu lat jako proboszcz boliwijskiej parafii św. Franciszka z Asyżu w Santa Cruz, zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji pokoju w Boliwii. Poniżej wiadomość od ks. Szymona, opublikowana na profilu misjonarzy diecezji gliwickiej w Boliwii na Facebooku.


APEL O MODLITWĘ
w intencji sprawiedliwości i pokoju w Boliwii

Po nadzwyczajnym misyjnym październiku mamy listopad. Tutaj w Boliwii wszyscy pragną, żeby był zwyczajny jak co roku, widać jednak, że taki nie będzie. Zapowiada się odmienny od pięknego, pokojowego i bogatego w duchowe przeżycia października, pełnego nadziei z uwagi na obrady Synodu dla Amazonii, inny bo pełen narastającego niepokoju o najbliższą przyszłość tego kraju. Dlatego właśnie pragnę się zwrócić z apelem o modlitwę w intencji sprawiedliwości i pokoju w Boliwii. Od dwóch tygodni ten kraj jest sparaliżowany z powodu wypadków, jakie nastąpiły po wyborach prezydenckich z 20 października. Codzienność mieszkańców i tak nielekka w tutejszych realiach, w ostatnim czasie staje się coraz trudniejsza, napięcie w społeczeństwie narasta. Pokojowe protesty i blokady ulic, na skutek prowokacji przeradzają się w niebezpieczne bitwy przynoszące ofiary co gorsza również śmiertelne. Rolą posłanych do misyjnej pracy księży, sióstr zakonnych i świeckich misjonarzy jest towarzyszenie ludziom przez modlitwę o pokój, łagodzenie, przebaczenie i prawdę. Przypominamy tutaj nauczanie Świętego Jana Pawła II o sprawiedliwości i pokoju, w indywidualnych rozmowach nieraz odwołujemy się do historii kraju, z którego przybyliśmy, by podnieść na duchu naszych parafian i wlać nadzieję, że "Boży Duch może odnowić oblicze tej Ziemi"...
Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, wszystkich wiernych w naszej diecezji i w całej Polsce o modlitwę w intencji Boliwii.
Serdeczne "Bóg zapłać"
ks. Szymon Zurek, parafia San Francisco de Asis, Santa Cruz, Boliwia