Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu - nocnym pielgrzymowaniu do Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Poniżej informacje organizatorów:


XIII Nocna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Rud 20/21.09.2019 r.Temat: „Umocnieni w drodze” (adhortacja "Christus vivit", 199)

Spotkanie Jezusa w drodze. Pielgrzymka na której mogę poznać ciekawych ludzi, ale - co ważniejsze - mogę przejść kawałek drogi życia z Bogiem, którego chcę rozpoznać podczas ciemności. Już po raz trzynasty z gliwickiej katedry wyruszy grupa młodych chcących spotkać żywą wiarę mimo nieprzespanej nocy i wielu kilometrów w nogach. Nocnej pielgrzymce towarzyszyć będą słowa adhortacji papieża Franciszka "Christus vivit": „Jeśli będziemy szli razem, młodzi i starzy, to możemy być dobrze zakorzenieni w teraźniejszości, i z tego miejsca spotykać się z przeszłością i przyszłością. Spotykać się z przeszłością, aby uczyć się z historii i leczyć rany, które niekiedy nas uwarunkowują. Spotykać się z przyszłością, aby umocnić entuzjazm, aby marzenia wypuściły pędy, by rozbudzić proroctwa, żeby rozkwitały nadzieje. Tak więc zjednoczeni możemy uczyć się od siebie nawzajem, rozpalać serca, inspirować nasze umysły światłem Ewangelii i dawać nową siłę naszym rękom” (CV 199).

Plan pielgrzymki:

Od 21:00 od 23:30 czynna będzie recepcja w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach

22:00 Gaudete in Domino – chrześcijański rap w CE JP II

23:00 Nabożeństwo w Katedrze gliwickiej

00:00 Wymarsz z gliwickiej Katedry

9:00 Msza Święta w Sanktuarium (po błogosławieństwie nastąpi zawierzenie młodzieży Matce Bożej Pokornej)

10:15 Odjazd autokarów do Gliwic i Zabrza

Warunki uczestnictwa

Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce muszą zarejestrować się do środy 18 września w formularzu internetowym lub w punkcie rejestracyjnym w dniu wymarszu: podpisać listę uczestnictwa, otrzymać opaskę, zakupić bilet powrotny do Gliwic lub Zabrza. Na pielgrzymkę należy zabrać ze sobą odpowiedni do aury strój, napoje i jedzenie, latarkę, ubiór przeciwdeszczowy.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej. Osoba niepełnoletnia w momencie rejestracji składa druk zgody, podpisany wcześniej przez rodziców. Druk znajduje się w załączniku umieszczonym poniżej.

Zapisy i koszt

  • Koszt uczestnictwa:
    zapisy przez formularz – 10 zł
    zapisy na miejscu w dniu pielgrzymki – 12 zł
    bilet powrotny – 8 zł

  • Numer konta bankowego
osoby, które zapisały się przez formularz interaktywny, mogą uiścić opłatę na podane niżej konto:

Diecezja Gliwicka ul. Łużycka 1 44-100
Gliwice Bank Pekao SA I/O Gliwice
50 1240 1343 1111 0010 2941 4845

w tytule podając imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem „nocna pielgrzymka”, np. Jan Kowalski, nocna pielgrzymka

Profil wydarzenia na Facebooku znajdziesz tutaj.

załączniki: rozmiar pliku
Zgoda rodziców na udział w nocnej pielgrzymce do Rud190 kB