Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXVII Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 15 do 17 sierpnia b. r. Tegoroczne pielgrzymowanie przebiegać będzie pod hasłem "W mocy Bożego Ducha".

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW:

  • Rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek 15 sierpnia o godzinie 8:00 Mszą świętą w gliwickiej katedrze, zakończenie w sobotę 17 sierpnia Eucharystią ok. 15:00 na Wałach Jasnogórskich.
  • Zapisy do grupy bytomskiej „Zielonej” w następujących punktach naszego dekanatu: parafia NSPJ w Bytomiu Szombierkach, parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach. Zapisy trwają do 14 sierpnia b. r., natomiast dla spóźnialskich ostatnia szansa 15 sierpnia rano przed katedrą w Gliwicach.
  • Przy zapisie należy podać swój adres i nr PESEL. Jeżeli osoba jest niepełnoletnia, należy podać, kto na pielgrzymce jest opiekunem tej osoby.
  • Koszt uczestnictwa wynosi 20 złotych (obowiązkowy znaczek pielgrzyma i opłata pielgrzymkowa), płatne przy zapisie. Można także zakupić zielone koszulki pielgrzymkowe, aby podkreślić kolor grupy bytomskiej w cenie 20 złotych (zdjęcie w załączniku).
  • Tradycyjnie będzie możliwość przewożenia bagażu na trasie pielgrzymki. Oddawanie bagażu w czwartek od godziny 7:15 przy katedrze. Należy szukać busa z zieloną kartką. Opłata za przewóz bagażu to 25 złotych, płatne w busie.
  • Jest zamówiony autokar z Jasnej Góry do Bytomia który zostanie podstawiony około godziny 17:15. Cena przejazdu uzależniona od ilości pielgrzymów. Zapłata za przejazd w drodze powrotnej w autobusie. Autobus rozwiezie pielgrzymów do konkretnych miejsc, którymi będą: Bytom, ul. Piekarska (przy zakładzie pogrzebowym "Walicki"), Bytom Dworzec, Bytom Szombierki "Tesco", Bytom Miechowice Pętla, Helenka Elzab. Autobus będzie zatrzymywał się tylko w tych miejscach.
  • Prosimy, aby wziąć ze sobą różaniec.

Dodatkowe informacje i zapisy w zakrystii lub u ks. Adama Jasiurkowskiego. W zakrystii także można zakupić koszulki pielgrzymkowe.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.


załączniki: rozmiar pliku
koszulka pielgrzymkowa bytomskiej grupy zielonej98 kB