Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Mimo iż pierwszy pełny tydzień wakacji z wolna dobiega końca, powróćmy na chwilę do wydarzeń, jakie rozegrały się w jednej z miechowickich szkół dokładnie trzy tygodnie temu. O czym mowa? Oczywiście o I Nocnym Czuwaniu Młodych, jakie z inicjatywy ks. Adama Jasiurkowskiego odbyło się na terenie naszej parafii w nocy z 7 na 8 czerwca 2019 r. Zaproszenie do wspólnego spędzenia kilkunastu wieczornych i nocnych godzin przyjęło około 150 młodych ludzi, którzy przyjechali z bliska (m. in. ze Stolarzowic, Szombierek i oczywiście Miechowic) i nieco dalsza (Gliwic, Pyskowic, Toszka).
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19:00 w gościnnych przestrzeniach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. J. F. Kennedy'ego przy ul. Nickla 19. Na dobry początek - spotkania w grupach, podczas których była okazja wzajemnie się poznać i dzielić świadectwem swojej wiary. Potem pojawił się gość specjalny - znany nie tylko młodym ksiądz-raper Jakub Bartczak, który swoim występem zelektryzował zebranych i przegonił pierwszą pojawiającą się senność. Po jego koncercie zgromadzeni wspólnie przeszli do kościoła Bożego Ciała, gdzie wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z możliwością przyjęcia Sakramentu Pokuty, a następnie o północy we Mszy świętej. Ponieważ "łaska buduje na naturze", po Mszy świętej i powrocie do szkoły nastąpił czas pokrzepienia sił kiełbaską z grilla. Potem zaś rozpoczęły się tańce, hulanki i swawole w postaci meczu siatkówki, rozgrywek piłkarzyków, bilarda, planszówek, karaoke... Było wesoło i bardzo głośno - zdaniem niektórych, aż za głośno, ale to chyba niemożliwe ;-) W międzyczasie można było jednak wyciszyć się w kaplicy, na którą została zaadaptowana jedna z klas, i tam posiedzieć z Panem Jezusem chwilę... albo kilka chwil. Czuwanie zakończyło się bladym świtem czyli o 6:00 rano wspólnym odtańczeniem "belgijki" na szkolnym trawniku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim młodszym i starszym, którzy pomagali w organizacji Czuwania. Specjalne podziękowania należą się Dyrekcji ZSO nr 5 za okazaną życzliwość i możliwość przeżycia pięknych chwil w murach ich szkoły.
Zdjęcia, dokumentujące choć w części to, co się działo, można zobaczyć w galerii. A wszystkim tęskniącym za atmosferą ten niezwykłej nocy zalecamy czujność - jest szansa, że na kolejne spotkanie nie będzie trzeba czekać aż do przyszłego roku... ;-)