Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
Pragnę…” – pod takim hasłem w tym roku wyruszy IV Śląska Piesza Pielgrzymka do Krakowa – „Z buta po Miłosierdzie”. Jej szczególnymi patronami będą św. Jan Paweł II i św. s. Faustyna. Podążając za tymi i innymi wzorami świętości będziemy rozważali drugi uczynek miłosierdzia względem ciała – ‘spragnionych napoić’ oraz szukali dróg realizacji dzieła Miłosierdzia w swoim życiu.

Pielgrzymka potrwa cztery dni, od 1 do 4 maja. Pielgrzymi z grupy bytomskiej wyruszą z parafii Bożego Ciała w Miechowicach a pielgrzymi z grupy gliwickiej z parafii Chrystusa Króla w Gliwicach. Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia, która odprawiona zostanie w kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Noclegi zapewnione będą w szkołach lub u rodzin.

Rejestracji na pielgrzymkę należy dokonać do 28 kwietnia wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia: Z buta po Miłosierdzie.

Za wszystkich zmierzających do Krakowa modlić się będą Duchowi Pielgrzymi, dlatego pielgrzymów, którzy wyruszą w drogę, zachęcamy do przesyłania swoich intencji na adres:  duchowipielgrzymi@gmail.com.

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku: Śląska Piesza Pielgrzymka do Krakowa 1-4.05.2019 r.

Z buta po Miłosierdzie