Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
W najbliższą sobotę 19 stycznia o godz. 9:00 w domu katechetycznym odbędzie się...

...zlot superbohaterów?
...narada świętych?
...spotkanie z ciekawym człowiekiem?

ZBIÓRKA MINISTRANTÓW

czyli wszystko to, co powyżej, i jeszcze trochę.

W końcu żeby wstać w środku nocy (czyli gdzieś w okolicach 6:15) w niedzielę, tak, aby zdążyć na Mszę o 7:00, albo wytrwać we wszystkie dni Triduum Paschalnego albo NAWET w trakcie październikowych nabożeństw różańcowych, trzeba być z pewnością bohaterem, ba - superbohaterem!
Skoro zaś ministranci są obok ołtarza i pomagają przy najświętszych czynnościach - podają ampułki, dzwonią dzwonkami, czytają Słowo Boże - czy taka bliskość Boga może nie spowodować, że staną się świętymi?
Jeśli zaś dodać do tego, że jest ich mniej więcej czterdziestu, mają mnóstwo energii i pomysłów, lubią pizzę, grają w piłkę, na gitarze, a jak jest okazja, to i w bilarda, zaś ich opiekun na rowerze objechał pół Europy, albo nawet półtora... nie można się w ich towarzystwie nudzić.

Jeżeli chcesz dołączyć do tego zacnego towarzystwa, jesteś co najmniej uczniem IV klasy szkoły podstawowej, nie boisz się wyzwań w rodzaju porannego wstawania, chcesz lepiej poznać Boga i liturgię, przyjdź koniecznie w sobotę o 9:00 na zbiórkę ministrantów. Zapraszamy Cię do naszego grona!

W razie pytań lub wątpliwości śmiało zagadnij któregoś z nas lub naszego opiekuna, ks. Adama Jasiurkowskiego - postaramy się wyjaśnić i pomóc. Co tu dużo mówić, pomaganie to nasza specjalność, bowiem łacińskie "ministrare", z którego wzięła się nasza nazwa, to właśnie "służyć, posługiwać, pomagać".

Do zobaczenia :-)