Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010

2 kwietnia 2016 r., na około sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży miała miejsce pierwsza w Polsce Studniówka ŚDM. Około 300 młodych ludzi spotkało się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby wspólnie modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży, a następnie świętować poprzez zabawę. Kilka miesięcy potem, dokładnie 12 listopada odbyła się kolejna edycja tej imprezy – tym razem w Szybie Wilson w Katowicach. Celem tych wydarzeń było przedstawienie Kościoła jako żywej i radosnej wspólnoty młodych ludzi nie wstydzących się swojej wiary, a także promocja zabawy bezalkoholowej wśród młodzieży na Śląsku. Oba wydarzenia odbiły się głośnym echem w całej Polsce.

Kontynuując to dzieło, młodzież diecezji gliwickiej organizuje kolejne takie wydarzenie - tym razem na jeszcze większą skalę. Przewidywana liczba uczestników to około pół tysiąca młodych, którzy 26 stycznia 2019 r. spotkają się na wspólnej modlitwie w kościele św. Michała Archanioła w Gliwicach, po której w radosnym korowodzie, przejdą do Areny Gliwice, gdzie na godzinę 20:00 zaplanowane jest rozpoczęcie zabawy bezalkoholowej, która potrwa do rana. Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie www.slaski-bal-panamski.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Gliwicki, Prezydent Miasta Gliwice, Ambasador Panamy w Polsce oraz Rektor Politechniki Śląskiej.

Patronat medialny: TVP3, TVS, Radio CCM, Radio eM, Radio FEST, Radio Piekary, Radio Silesia, Polskie Radio Katowice, Gość Niedzielny, Dziennik Zachodni, NaszeMiasto, dlastudenta.pl.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie www.slaski-bal-panamski.pl.

Śląski Bal Panamski