Parafia Bożego Ciała Bytom - Miechowice
Projekt i wykonanie: asws 2010
II Śląska Piesza Pielgrzymka "Z buta po miłosierdzie" dotarła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Młodzi przez cztery dni maszerowali z Bytomia.

107 kilometrów piechotą w cztery dni, 200 litrów wody i 80 litrów żurku, 65 uczestników z 10 parafii i 6 miast, 14 miejsc postojowych i jeden cel - miłosierdzie.

Pielgrzymi wyruszyli w sobotę 28 kwietnia z parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach. Do celu dotarli przed południem 2 maja.

- Jest super, jesteśmy bardzo zmęczone, ale pogoda dopisuje. Miało strasznie padać, a mamy przepiękne słońce. Odliczamy do końca i idziemy do Krakowa z uśmiechem na twarzy - mówiły pod koniec pierwszego dnia wędrówki nastoletnie uczestniczki pielgrzymki, które do Łagiewnik idą już po raz drugi.

Ale w pielgrzymce brali udział nie tylko młodzi z Bytomia. Na facebookowym profilu "Młodzi Boże Ciało" można znaleźć wypowiedź Soni i Szymona z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy. - Nogi bolą, ale jest ciekawie i śmiesznie. Są wspaniałe momenty, nie nudzimy się - opowiada Szymon. - Super ludzie, którzy super śpiewają - dodaje Sonia.

Do Łagiewnik pieszo wybrały się też całe rodziny. Najmłodsza uczestniczka, Julia, ma 10 lat. Maszerowała razem ze swoimi siostrami, 17-letnią Magdą i 13-letnią Natalią, którym towarzyszył ich tata Roman.

- Co najbardziej dotknęło nas na tej pielgrzymce? Na pewno ludzie, niesamowici ludzie! - odpowiadają. - Widać, że są tu osoby, które wiedzą, po co idą, i naprawdę tego chcą, znają sens tego wszystkiego - podkreślają.

To była już druga edycja pielgrzymki "Z buta po miłosierdzie". W zeszłym roku odbyła się po raz pierwszy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Z buta po miłosierdzie

Źródło: Gość Gliwicki.

---

Więcej zdjęć z pielgrzymki można zobaczyć tutaj: Z buta po Miłosierdzie vol. 2 (2017).